I. Mikalausko atminimo taurės varžybos Šilutėje

Mikalausko taure_2Rugpjūčio 17 d. Armalėnų aerodrome Aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubas „Skrydis“ (vadovas Kęstutis Paldauskas) surengė radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijų varžybas šilutiškio, aviomadeliavimo pradininko, mokytojo Igno Mikalausko atminimo pereinamajai taurei laimėti ir Lietuvos aviacijos 100 – mečiui paminėti. Buvo demonstruojamos įvairios radijo bangomis valdomų lėktuvų kopijos ir jų galimybės.
Mikalausko taure_6Mažųjų lėktuvėlių konstruktoriai varžėsi dėl anapilin išėjusio šilutiškio aviomadeliavimo pradininko I. Mikalausko taurės. Varžybos prasidėjo Lietuvos vėliavos pakėlimu ir himnu, dalyvius iš oro pasveikino šilutiškis aviakonstruktorius Ramūnas Jurkštas su savo gamybos sidabriniu dvisparniu, pagamintu pagal Pirmojo pasaulinio karo prancūzų lėktuvo „Nieuport 24“ brėžinius.

Šilutės aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ komandai teko varžytis su didelę patirtį turinčiais aviamodelių sportininkais iš Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių ir kt. Staigmeną pateikė jaunasis „Skrydžio“ narys Valdas Žaliauskas. Jis, užėmęs III vietą, lipo ant garbės pakylos kartu su didžiulę patirtį turinčiais sportininkais Aleksandru Vizbaru iš Vilniaus ir Olegu Kostiku iš Gargždų. Pastarajam ir atiteko I. Mikalausko pereinamoji taurė – jis iškovojo nugalėtojo vardą.

Šilutiškiai iškovojo III komandinę vietą – 298 taškai. Prie to prisidėjo klubo vadovas K. Paldauskas, Alvydas Ruškys ir Evaldas Narušis. Antri buvo vilniečiai – 378, o nugalėtojais tapo klaipėdiečiai – 389 taškai.

Po apdovanojimų dalyviai neskubėjo skirstytis, graži diena leido mėgautis buvusiu Šilutės aeroklubo aerodromu, kurį iš jų „atėmė“ kariškiai. Aviatorius Algirdas Telšinskas nuosavu lėktuvu į dangų kėlė varžybų nugalėtoją ir prizininkus. Visi bendravo, skanavo klubo vadovo žmonos iškeptus šašlykus.