Į Moksleivių parlamentą šilutiškę atvedė jaunystė

LMP 1Šilutės pirmojoje gimnazijoje vyko rinkimų į Lietuvos mokinių parlamentą (LMP) rajoninis turas. Į rinkimus iš šešių kandidatų atvyko keturi.

Atstovauti rajono moksleiviams Lietuvos mokinių parlamente išrinkta Vydūno gimnazijos devintokė Mantė Abišalaitė.

Vertindama rinkimus, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė džiaugėsi, kad moksleiviai yra aktyvūs ir norintys keisti.

Atstovauja Lietuvos mokinių interesams

Rinkimai į LMP vyksta kas 2 metus. Šiemet rinkimuose dalyvavo 6 rajono mokyklų 9-11 klasių moksleiviai, mokyklinio turo nugalėtojai atvyko į rajoninius rinkimus. LMP 2

Švietimo skyriaus atstovė V.Kubaitienė prisimena, kad ankstesniais metais būdavo trigubai daugiau kandidatų. Mažėjant moksleivių mažėja ir kandidatų į LMP, nes ne visos mokyklos ugdo 9-11 klasių moksleivius.

Pagrindinės LMP funkcijos yra atstovauti šalies mokinių interesams, analizuoti jiems aktualius įstatymus, svarstyti problemas, reaguoti į aktualijas, aktyvinti mokinius savivaldybėse.

Išrinkti 95 parlamentarai iš visos Lietuvos važinėja į sesijas, dalyvauja komitetų veiklose. Mokinių parlamentas sudaro galimybę jaunuoliams dalyvauti tvarkant tiesiogiai su jų gyvenimu susijusius reikalus, vykdo dialogą, kuriame svarstomi jaunimui aktualūs klausimai.

Vienas iš šilutiškius kandidatus vertinusios komisijos narių, rajono Tarybos narys, Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas Algirdas Gečas kalbėjo, jog Lietuvos mokinių parlamentas svarbus, nes mokiniai gali praktiškai susipažinti su demokratinių rinkimų procedūra, ugdyti socialinius ir demokratinius įgūdžius, aktyviai dalyvauti pilietinėje visuomenėje. „Rinkimai čia vyksta net rimčiau nei į Seimą“, – juokavo A.Gečas.

Problema – jaunimo užimtumas

LMPPrieš 2 metus mūsų rajonui atstovavo Pašyšių pagrindinės mokyklos mokinė Reda Rimkutė. Ji komisiją sužavėjo savo energija, optimizmu. Mergina dirbo LMP Sveikatos komitete.

„Išmokau atsakingai spręsti ir mažas problemas, nes jos keičia pasaulį. Tai – gyvenimo mokykla. Ji leido suprasti, kad išvažiavimas iš Lietuvos – bėgimas nuo savęs“, – sakė R.Rimkutė moksleiviams, pretenduojantiems tapti naujais LMP nariais.

Kandidatai papasakojo apie save, pristatė savo rinkimų programas, atsakė į komisijos klausimus. Vėliau jie patys balsavo už, jų manymu, geriausią kandidatą.

Kaip didžiausią problemą moksleiviai minėjo jaunimo užimtumo stoką. Devintokas iš Katyčių pagrindinės mokyklos Gediminas Bendžius atkreipė dėmesį į kaimo mokyklų sunkumus. Jo nuomone, reikėtų gerinti susisiekimą, kad kaimo mokiniai galėtų lankyti papildomus užsiėmimus.

Išsamiai prisistatė Kintų vidurinės mokyklos atstovė Augustė Ežerskytė. Mergina vardijo savo darbus mokykloje ir Kintų miestelyje, žadėjo konkrečias žinias pritaikyti padedant rajono mokiniams.

Šilutės Pirmosios gimnazijos atstovės Mildos Kiaupaitės manymu, skaudi tema yra patyčios. Patyčių išvengti gali padėti atviri pokalbiai, gilesnis vienas kito pažinimas ir bendra veikla. Moksleivė norėtų smagaus mokymosi, kad į mokyklą eitų su džiaugsmu.

„Esu aktyvi, sąžininga, teisinga, nebijau darbo ir nesu abejinga tam, kas vyksta mūsų rajono mokyklose ir pasibaigus jų darbo laikui. Moksleivių ateitį matau šviesią, su besišypsančiais jaunų ir veiklių žmonių veidais“, – sakė Vydūno gimnazijos kandidatė Mantė Abišalaitė.

Rinkimuose po lygiai balsų surinko G.Bendžius ir M.Abišalaitė. Tokiu atveju pagal taisykles laimi jauniausias, tad Šilutei LMP atstovaus vydūnietė. Rajone taip pat sudaryta nauja Mokinių taryba.

Lietuvos mokinių parlamente Šilutės rajono moksleivijai 2 metus atstovaus Vydūno gimnazijos devintokė M.Abišalaitė.

Kandidatai į LMP tarp pagrindinių problemų minėjo užimtumo stoką ir patyčias.

joomplu:7939