Į pagalbą nuskriaustiems, beglobiams gyvūnams

GYVUNU GEROVE TURGUS 2Šilutės turguje šeštadienį tarp prekeivių įsispraudė gausus būrys gyvūnų globėjų su augintiniais. Turgaus lankytojai buvo vaišinami kava, arbata ir kviečiami aukoti pinigų beglobių augintinių priežiūrai. Čia pat kviečiama pasirinkti – gal koks nors ankstesnių šeimininkų išmestas katinas ar šunelis galėtų tapti naujo šeimininko draugu.

Apie porą dešimčių savanorių vienijančios VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ vadovė Loreta Kleinienė sakė, kad nuskriaustus, suluošintus, pamestus pakelėse katinus ir šunelius priglaudusios moterys ir merginos šia labdaros akcija nori atkreipti žmonių dėmesį į beglobių gyvūnų problemą.

Gaila, bet nemažėja žmonių, kurie lengvabūdiškai įsigyja augintinius, ir kai jų priežiūra ima kelti sunkumų ar gyvūnėliai tiesiog atsibosta, juos išmeta į gatvę.GYVUNU GEROVE TURGUS

Tiesa, pas savanorius patenka ir tokių augintinių, kurie patys nuklysta nuo šeimininkų. Todėl, pasak L.Kleinienės, pasitaiko džiaugsmingų akimirkų, kai šeimininkai atranda pasimetusius augintinius. Tačiau likusiems globotiniams gyvūnų gerovės savanorės ieško naujų šeimininkų.

Savanorė Rimutė Vismantienė, gyvenanti Naujakuriuose, pasakojo, kad jos savanoriška veikla prasidėjo prieš porą metų. Tuomet į jos rankas pateko leisgyvis katinas, sumuštas piktų žmonių. „Beieškodama jam pagalbos, suradau visą būrį draugių, pasiryžusių padėti nuskriaustiems gyvūnams“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo R.Vismantienė.

Pasak R.Vismantienės, buvo laikas, kai jos ūkiniame pastate naujų šeimininkų laukė apie 20 augintinių. Kiekvieną augintinį parsivesti į namus nėra taip paprasta. Tenka juos išprausti, išnaikinti blusas, parodyti veterinarijos gydytojui.

L.Kleinienė globoti pamestus gyvūnus pradėjo prieš kelerius metus, tačiau viešoji įstaiga „Šilutės gyvūnų gerovė“ įsteigta 2015 m. sausio 13 dieną.

Per šį laikotarpį pavyko išgelbėti apie 180 pamestų gyvūnų – jiems rasti nauji šeimininkai. L.Kleinienė džiaugiasi, kad pagalba nuskriaustiems ir benamiais tapusiems gyvūnams rūpi ir jauniems žmonėms. Šiuo metu gyvūnais rūpinasi net 10 merginų iš Vydūno gimnazijos.

L.Kleinienė sakė, kad ji su savanorėmis norėtų susitikti su Savivaldybės administracijos atsakingais vadovais ir Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiuoju specialistu – sanitarijos inspektoriumi Jonu Čeponiu. VšĮ „Šilutės gyvūnų gerovė“ nares domina Savivaldybės organizuojamos priemonės beglobių gyvūnų problemai spręsti. Moterys nori pasiūlyti humaniškesnius sprendimus, nei „nebereikalingų“ ir gatvėje atsidūrusių augintinių naikinimą.