Į pensiją išlydėtas rajono civilinės saugos simbolis – R.Renčeliauskas

renceliauskas i pensijaPenktadienį rajono Savivaldybės darbuotojai į užtarnautą poilsį išlydėjo savo kolegą, Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėją Romualdą Renčeliauską.

R.Renčeliauskas rajono Savivaldybėje dirbo nuo 1999 metų. Jis prisiminė ir dėkojo pirmuosius žingsnius darbe žengti padėjusiems Vygantui Kamarauskui, Danutei Baikauskienei, kitiems specialistams.

Išlydėti kolegą susirinko ne tik Savivaldybės vadovai bei skyrių vedėjai, bet atvyko ir Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovai.

Kolegos R.Renčeliauskui išsakė daug gražių žodžių, dėkojo už ilgus bendradarbiavimo metus ir linkėjo sėkmės tolesniuose planuose. Jis buvo ne kartą pavadintas stichinių nelaimių valdytoju, o vicemeras Algirdas Balčytis prisiminė atsakymą į vienoje radijo pokalbių laidoje išgirstą klausimą „Kas yra Šilutė?“: vietoj atsakymo tuomet nuskambėjo dar vienas klausimas: „Ar ten, kur Renčeliauskas?..“

„Nė iš vieno vadovo nesulaukiau priešiškumo, lengva buvo su jumis dirbti. Nežinau, ar begalima surasti geresnių žmonių?.. Aš jums labai…“ – šioje vietoje gimtuvininko kalbą užgniaužė jaudulys.

R.Renčeliauskas sakė, jog visų apskričių pasirengimas ekstremalioms situacijoms žemėlapiuose piešiamas trimis spalvomis: raudona spalvinamos tos savivaldybės, kuriose pasirengta prastai, t.y., jos yra nesaugios, geltona – tos, kurios labai stengiasi ir siekia saugumo, o žalia – gerai pasiruošusios, t.y., saugios. Šilutės savivaldybė 2014 metų žemėlapyje nuspalvinta žaliai. „Taip kad aš žaliu kilimu…“ – sakė R.Renčeliauskas, ir šio nebaigto sakinio pabaiga irgi buvo visiems aiški.

Penktadienis buvo ne tik paskutinė R.Renčeliausko darbo diena, bet ir gimtadienis – tądien jam suėjo 68 metai.

R.Renčeliausko pareigas kol kas laikinai eis šio skyriaus specialistė Jūratė Bandzienė.