Į pėsčiųjų labdaros žygį aplink Šilutę tauragiškiai kviečia visą Lietuvą

zygis aplink silute Antanas Venckus kaireje ir Saulius BagdonasRugpjūčio 23 d., sekmadienį, visi aktyviai gyvenantys šilutiškiai ir visos Lietuvos žmonės kviečiami dalyvauti labdaringame žygyje aplink mūsų miestą.

Tokį žygį organizuoja VšĮ „Aktyvi Tauragė“ komanda su prezidentu Sauliumi Bagdonu priešakyje, o visi žygio metu surinkti pinigai bus paskirti Žemaičių Naumiestyje gyvenančio sunkiai sergančio Emilio Vidučio šeimai paremti. Dar nė 2 metukų neturintis berniukas serga vėžiu, jau iškentė sudėtingą gydymą, ir jo laukia dar ilgi gydymo mėnesiai.

Renginyje dalyvaus ir Emilio šeima. Pasak jo organizatorių tauragiškių, žygyje dalyvauti ir paremti sergantį berniuką yra kiekvieno lietuvio garbės reikalas.

Vieno atlyginimo neužtenka

Jauna naumiestiškių Rasos ir Imanto šeima augina tris vaikus. Du vyresnieji berniukai auga sveiki, o jaunėliui Emiliui neseniai medikai nustatė vėžį. Berniukas jau iškentė operaciją ir sudėtingą pooperacinį gydymą, bet ilgas gydymas jo dar laukia ateityje.

R.Vidutienė pastaruoju metu negali dirbti, nes nuolat važinėja su sūnumi pas gydytojus, o vieno Imanto atlyginimo neužtenka ir šeimai išlaikyti, ir gydymui, ir kelionėms.

Geros valios mūsų rajono žmonės jau aukoja šiems naumiestiškiams. Šeimai padėti galima ir tiesiogiai pervedant pinigus į „Swedbank“ sąskaitą LT917300010116697760.

Rugpjūčio 23-ąją, 10 val.

„Aktyvios Tauragės“ prezidentas S.Bagdonas pagalbos organizuojant pėsčiųjų žygį ir parenkant jam maršrutą kreipėsi į Šilutės savivaldybę, Šilutės turizmo informacijos centrą bei sporto klubo „Leitė“ vadovą Edvardą Lukošių.

Vyras sako, kad supratimo ir operatyvumo valdžios rūmuose nesulaukęs, o kadangi akciją reikėjo rengti nedelsiant, biurokratizmui laiko neturėjęs. Todėl bendradarbiauti ryžosi tik su žiniasklaida, nevyriausybinėmis ir jaunimo organizacijomis.
Jau sutarta, kad rugpjūčio 23 d. 10 val. visi aktyvaus gyvenimo būdo mėgėjai, norintys dalyvauti pėsčiųjų žygyje ir paremti sunkiai sergančio mažylio šeimą, susitiks Šilutės H.Šojaus dvare. Numatyta, jog keliaudami pėsčiomis jie įveiks 21 kilometrą, maršrutui jau parinktos gražiausios miesto vietos.

Reikia prabilti viešai

Daugybę įvairių socialinių akcijų visoje šalyje vykdantys tauragiškiai 2014 metais panašų žygį organizavo savo mieste. Tuomet žygeiviai aplink savo miestą nužingsniavo apie 25 kilometrus. Pasak S.Bagdono, visose panašiose akcijose dalyvauja po 200-300 žmonių, panašus būrys susirinko ir Tauragėje.

Pats VšĮ „Aktyvi Tauragė“ prezidentas yra augęs mūsų krašte, dabar Pagėgių savivaldybei priklausančiame Šilgalių kaime, čia keletą metų ir dirbęs. Todėl išgirdęs apie naumiestiškių Vidučių šeimos nelaimę nutarė, jog saviškiams būtina padėti pirmiausia.
Jis ir savo šeimoje turi šiuo metu su vėžiu kovojantį žmogų, todėl gerai žino, kaip tai yra sunku, kiek ne tik dvasinių ir fizinių jėgų, bet ir materialinių išteklių kainuoja gydymas.

S.Bagdonas įsitikinęs, jog kiekviena šeima lengviau susidorotų su tokiomis negandomis, jei išgirdę onkologinę diagnozę nebijotume prabilti viešai, drąsiau prašytume pagalbos. Tik tada atsiras ir galinčių padėti.

Gerumo akcijos pažadina ir suvienija

Pašnekovo nuomone, mes, lietuviai, esame labai maža tauta, bet, deja, neretai pristingame gerumo, atjautos ir kai kada pateisiname vaizdingą posakį „Smagu, kai kaimyno namas…“. Tuo tarpu tokios gerumo akcijos plačiai pasėja gėrio sėklą, suvienija tautą, sujungia jos dvasios tiltus, daro mus jautresnius.

„Savo žingsniu mes norime pažadinti ir kitus, nes turime vienytis, padėti vienas kitam. Kiek galėsime, tiek padėsime ir Emiliui“, – sakė jis.

Organizatoriai norėtų, kad ši akcija nebūtų tik paprastas pėsčiųjų žygis, kad jo dalyviai žinotų, jog gali padėti išgyventi mažam berniukui, gali padėti sunkiai besiverčiantiems jo tėvams, ir kiek gali paaukotų.

Žygio vietoje bus paviešinta šeimos sąskaita, o visi už startinį mokestį surinkti pinigai – po 5 eurus iš kiekvieno dalyvio – žygio pabaigoje bus įteikti Emilio tėvams. Tauragiškiai tikisi, kad tada jie galės savo sūnui suteikti dar efektyvesnę pagalbą.

Taip pat planuojama pagerbti geriausius žygio dalyvius, jau ieškoma renginio įgarsinimo, gaminami plakatai, rūpinamasi, kaip žygeivius pamaitinti, mat planuojama žygio trukmė – apie 4-5 valandas.