Į profesionalų ringą viliojamas E.Petrauskas prieš olimpiados pusfinalį nerimauja tik dėl teisėjų

E.Petrauskas su pirmuoju treneriu V.Murausku. / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.Mažasis Tysonas – tokią pavardę Didžiojoje Britanijoje užsitarnavusį lietuvį Evaldą Petrauską jau pradeda atakuoti bokso vadybininkai iš užsienio, siūlantys pereiti į profesionalųjį boksą. Tačiau 20-mečio sportininko treneris Vladimiras Bajevas įsitikinęs, kad šilutiškis Lietuvai atstovaus bent iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

Pinigais sugundyti neturėtų

Triuškinančios E.Petrausko kirčių serijos Londono olimpiniame ringe sužavėjo ir bokso mėgėjus, ir ekspertus.

164 cm ūgio žemaitis kišenėje jau turi mažiausiai bronzinį olimpinį medalį, kurį, sėkmės pusfinalyje atveju, gali iškeisti ir į tauresnio metalo apdovanojimą.

Net jei penktadienio dvikovoje su korėjiečiu Soonchulu Hanu jam nepasisektų, specialistų simpatijas lietuvis jau užkariavo.

„Susilaukiau daug skambučių, Evaldas labai patiko anglams, kurie jį vadina mažuoju Tysonu. Jie sako, kad sirgalių palaikymas dabar tikrai bus mūsiškio pusėje“, – DELFI pasakojo Lietuvos boksininkų rinktinės vyriausiasis treneris V.Bajevas.

Anot jo, E. Petrauskui pažiro ne tik pagyros, bet ir pirmieji pasiūlymai iš profesionalaus bokso atstovų. Tačiau auklėtinį nuo aplinkinių dėmesio saugantis V.Bajevas neabejoja, kad pinigais E. Petrauskas lengvai nesusigundys.

„Jei tik turės tinkamą aprūpinimą, Evaldas mėgėjų ringe tikrai sportuos dar bent vieną olimpinį ciklą“, – sakė treneris.

Per treniruotę turės atsikratyti 2 kg

Vis dėlto šiuo metu boksininkas taip toli į priekį nesidairo ir visą dėmesį skiria penktadienio kovai, prieš kurią vėl turės numesti 2 kilogramus.

Svorio kategorijos iki 60 kg. varžybose dalyvaujantis lietuvis įprastai sveria 66-67 kg., todėl pastarąjį mėnesį jis turėjo susigyventi su nuolatine dieta.

„Šiandien (ketvirtadienį – DELFI) Evaldas dar nieko nevalgė, o per treniruotę vakare reikės papildomai atsikratyti poros kilogramų. Jei nepavyks, tuomet teks dar eiti į pirtį“, – sekinančią rutiną nupasakojo V.Bajevas.

Neobjektyviam teisėjavimui nusiteikė iš anksto

Jėgų ringe šilutiškiui, karjerą pradėjusiam Vinco Murausko treniruotėse, tikrai prireiks, kadangi Lietuvos atstovai iš anksto ruošiasi blogiausiam – kovai ne tik su varžovu, bet ir su teisėjais.

Nuo jų E. Petrauskas kentėjo ketvirtfinalyje, ir V. Bajevas baiminasi, jog panašūs akibrokštai gali laukti pusfinalio dvikovoje su Pietų Korėjos boksininku, kadangi Tarptautinei bokso asociacijai (AIBA) vadovauja Azijos atstovas – taivanietis Ching-Kuo Wu.

„Kažkoks palaikymas gali būti, kaip ir kovojant su italu Domenico Valentino, kuris yra vyriausio varžybų teisėjo tautietis. Kita vertus, dėl teisėjavimo ketvirtfinaliuose kilo didelis nepasitenkinimas, todėl dabar teisėjai galbūt dirbs geriau“, – vylėsi V. Bajevas.

Apie būsimą oponentą jis daug pasakyti negalėjo, tik išskyrė S.Hano ūgį – 178 cm.

„Varžovas – labai aukštas, vienas iš aukščiausių tarp tų, prieš kuriuos Evaldui teko boksuotis. Kokią tai turės įtaką kovai? Viskas priklauso nuo to, kokią taktiką rinksis oponentas. Turbūt jis stengsis laikyti distanciją ir dirbti iš toliau, o Evaldo uždavinys – eiti į artimą kovą, kurioje jis stipriausias. Kito kelio mes neturime. Šiaip ar taip, įtampa jau atslūgusi, ir kovoti mums bus lengviau. Pamatėme, kad ir čia galime su visais kautis – nieko stebuklingo“, – kalbėjo V. Bajevas.

Kaip ir E. Petrauskui, 27-erių S. Hanui olimpinių žaidynių medalis – svariausias pasiekimas karjeroje. Praėjusių metų pasaulio čempionate jis užėmė penktą vietą.

Lietuvio ir korėjiečio akistata vyks penktadienio vakarą, 23.15 val. Lietuvos laiku. Kitame pusfinalyje pirštines surems 24-erių ukrainietis Vasilijus Lomačenka ir 22-ejų Kubos atstovas Yasinieras Toledo Lopezas.

GALERIJA:

joomplu:6559

delfi