Į Rusijos teritoriją įplaukusiems žvejams – baudos

vsatRusijos pasieniečiai sulaikė ir nubaudė lietuvius žvejus, kurie Skirvytėje, įtariama, netyčia įplaukė į kaimyninės šalies teritoriją.

Šeštadienio popietę Šilutės rajono Rusnės miestelio prieigose, Skirvytės upėje, VSAT Pagėgių rinktinės Vileikių užkardos pareigūnai patebėjo iš valties žvejojančius du žvejus. Šia upe eina siena su Rusija. Žvejai buvo labai arti Rusijos vandenų, todėl Vileikių pasieniečiai juos įspėjo laikytis toliau nuo kaimyninės šalies kranto.

Po valandos Rusijos pasienio tarnybos pareigūnai Skirvytėje sulaikė šiuos, įtariama, sieną kirtusius 33-ejų Kauno ir 65-erių Šilutės gyventojus. Lietuviai buvo pristatyti į Rusijos krantą.

Prieš vidurnaktį į sekmadienį per Panemunės pasienio kontrolės punktą Rusijos pasieniečiai Lietuvos VSAT pareigūnams perdavė abu sulaikytuosius. Žvejams kaimyninės šalies pareigūnai prieš tai už netyčinį valstybės sienos kirtimą skyrė administracines baudas po 2000 rublių (apie 160 litų). Po apklausos Lietuvos pasieniečiai kaunietį ir šilutiškį paleido.

Pirmadienį bus sprendžiamas klausimas, kaip iš Rusijos bus perduota lietuvių valtis.