Į Savivaldybę grįžta D. Žebelienė – paskirta administracijos direktoriaus pavaduotoja

Liepos 15 dieną įvyko neeilinis Šilutės savivaldybės tarybos posėdis, kuriame spręstas tik vienas klausimas.

D. Žebelienė darbą Savivaldybėje pradės kitą savaitę.

Prieš porą savaičių iš pareigų buvo atleista administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė. Valdančiosios koalicijos sutartyje yra sutarta, kad šios politinės pareigos priklauso VRK “Už žmonių valdžią” politikų rekomenduotam asmeniui. Šio komiteto nariai ir apsisprendė pakeisti valdžioje savo atstovą. Vietoje atstatydintos iš pareigų D. Rudienės, į administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas nuspręsta rekomenduoti šio komiteto pirmininkę, Tarybos narę Daivą Žebelienę.

Balsavimas slaptas – nulėmė minimali persvara

Iš 25 Savivaldybės politikų 17 priklauso valdančiąjai koalicijai. Taigi atrodytų, kad tokį sprendimą įgyvendinti labai paprasta. Tačiau praktikoje yra taip, kad iki paskutinės balsavimo sekundės nebuvo aišku – taps D. Žebelienė administracijos darbuotoja ar ne. Beje, ji bemaž porą metų jau yra ėjusi ir Savivaldybės mero pareigas.

Paskyrimo į pareigas posėdyje dalyvavo 24 politikai, du opozicijos attsovai atsisakė dalyvauti balsavime.

Liberalsąjūdietis Audrius Endzinas prisiminė, kad liepos 14 diena pasaulyje žinoma kaip Bastilijos paėmimo diena. Ta diena dar yra ir Žmogaus teisių bei pareigų deklaracijos diena. Pasak A. Endzino, Savivaldybės taryboje yra ir daugiau politikų, kurie turi verslus ir direktoriauja savo įmonėse – Steponas Kazlauskas, Audrius Endzinas. Bet jie niekada neieškojo pareigų savivaldybėje. Lygiai taip pat vargu ar reikia tokių pareigų ir UAB “Toluta” direktorei D. Žebelienei. Juk gali atsitikti taip, kad jai laikinai pakeitus Savivaldybės direktorių, nebus sudaromos sutartys dėl statybos ar maisto produktų tiekimo, nes tai daro ir jos asmeninių verslų atstovai.

Konservatorė Sandra Tamašauskienė atsisakė dalyvauti balsavime, nes ją su D. Žebeliene sieja giminystės ryšiai.

Trys valdantieji balsavo kitaip

Įvykus slaptam balsavimui paaiškėjo, kad už D. Žebelienės paskyrimą balsavo 13 politikų, 8 balsavo prieš ir vienas susilaikė.
Balsavimas buvo slaptas, tačiau yra manačių, kad už D. Žebelienės paskyrimą dirbti administracijoje nebalsavo socialdemokratai darbiečiai ir viena buvusi valstietė žalioji. Kaip tik jie valdančiosios koalicijos sutarties nebuvo pasirašę, nes į valdžios sudėtį atėjo vėliau.
D. Žebelienė naujas pareigas pradės eiti nuo liepos 26 d. Jos vietą taryboje galės užimti bendražygis iš komiteto „Už žmonių valdžią“ Vladas Kainovaitis.

Komercijos direktorius, korespondentas