Į savivaldybės valdžios olimpą kopia 9 politikos optimistai

Coat of arms of Silute LithuaniaKovo 1 dieną įvyks 8-ojo šaukimo savivaldybės Tarybos rinkimai. Pirmą kartą rajono meras bus renkamas tiesiogiai – į rinkimus atėjusiųjų balsų dauguma.

Šilutės rajono meru norintiems tapti pretendentams liko tik 10 dienų (iki sausio 19 dienos) surinkti ne mažiau kaip po 310 jų kandidatūras remiančiųjų balsų ir registruotis Vyriausiojoje rinkimų komisijoje.

Siekti mero posto ir savivaldybės Tarybos valdančiosios koalicijos daugumos vadovo pareigų ketina 9 mūsų savivaldybės gyventojai. Septynis iš jų iškėlė politinių partijų Šilutės skyriai: Lietuvos liberalų sąjūdis – Raimundą Ambrozaitį, Darbo partija – Romualdą Renčeliauską, Lietuvos socialdemokratai – Sigitą Šeputį, partija Tvarka ir teisingumas – Vytautą Laurinaitį, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – Arvydą Jaką, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – Virgilijų Pozingį ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – Sandrą Tamašauskienę.

Du pretendentai siekti mero posto yra užsimoję be partijų paramos. Jie yra subūrę nepartinių rėmėjų komitetus. Visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ rajono meru rinkti rekomenduoja Daivą Žebelienę, visuomeninis rinkimų komitetas „Šilutės kraštas“ – Šarūną Laužiką.

Dešimtuoju pretendentu į rajono mero postą galėjo registruotis visuomeninio rinkimų komiteto „Šilutės garažai“ koordinatorius Stanislovas Žymančius. Tačiau šio komiteto rinkimų sąrašo politikai kovos tik dėl savivaldybės Tarybos narių mandatų.

Visos partijos ir visuomeniniai komitetai yra sudarę galimų  politikų sąrašus, kurie savivaldos rinkimų kampanijoje kartu su pretendentais į rajono merus sieks pasidalinti 25 savivaldybės Tarybos mandatus. Kaip matote, po rinkimų turėsime dviem rajono politikais mažiau – dabar savivaldybės Taryboje yra 27 nariai.

Troškimą iškovoti rajono mero regalijas aitrina ir Savivaldos įstatymo pataisos, kurios sustiprino mero institucijos stabilumą.

Su 8-ojo šaukimo savivaldybės Taryba prasidės tiesioginiuose rinkimuose visų rajono žmonių išrinktųjų merų era. Šiuos merus iš posto savivaldybės politikai galės išversti tik tuomet, jei merai teismo sprendimu bus pripažinti pažeidę įstatymą.

„Šilutės naujienos“ apklausė kiekvieną pretendentą, pasiryžusį tapti rajono meru:

kaip pasirengę dalyvauti savivaldos rinkimuose;
kokia asmeninė patirtis valstybės ir savivaldybės tarnybose;
su kokiu galimų politikų sąrašu stoja į savivaldos rinkimų kovą;

kodėl rajono visuomenė turėtų išrinkti būtent juos į rajono mero postą, o jų komandai suteikti rajono politikų mandatus?

Pristatome abėcėlės tvarka.

ABROZAITIS RRaimundas AMBROZAITIS,

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus
pavaduotojas:

– Vadovausiu 27 narių sąrašo komandai. Savivaldos rinkimuose planuojame laimėti 4 rajono politikų mandatus.
Tai veiklūs,  dauguma turintys aukštąjį išsilavinimą, įvairių specialybių savo srities profesionalai, įmonių vadovai ir darbuotojai, turintys patirties savivaldoje ir net Seime. Susitvarkome savo kieme, susidorosime ir su savivaldoje iškylančiais iššūkiais. Mes nežadame, nesigiriame, mes dirbame ir kuriame. Žmonės turi patikėti kompetentingais, nekorumpuotais, nepopulistiniais politikais.

Aš pats vadovavimo patirties įgijau vadovaudamas nuo keliasdešimties iki kelių šimtų darbuotojų kolektyvams Lietuvoje bei Gruzijos respublikoje, dirbdamas įmonėse, kuriose sprendimus reikia priimti greitai ir labai atsakingai.

Jau ne pirmi metai dirbu Savivaldybės administracijoje, jai vadovaudamas sukūriau darbingą ir draugišką atmosferą. Žinau Savivaldybės struktūrą, veiklos principus, stiprias ir silpnas jos puses, turiu aiškų planą, kaip ją reikia labiau priartinti prie kiekvieno žmogaus.

Mums valdžia – ne pragyvenimo šaltinis, o priemonė kurti visų mūsų dabartį ir ateitį.

Jakas 1 of 1Arvydas JAKAS,

Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Šilutės skyriaus pirmininkas, savivaldybės Tarybos narys:

– Į savivaldos rinkimus vesiu 28 žmonių sąrašą. Tikiuosi, kad rajono gyventojai mums suteiks 5 rajono politikų mandatus.

Jau 15 metų einu savivaldybės Tarybos nario pareigas ir 6 metus iš jų buvau rajono meru. Yra nuveikta nemažai darbų, už kuriuos rajono žmonės man ir dabar dar dėkoja.

Esame novatoriški visose srityse. Su visa komanda sieksiu, kad mūsų savivaldybės žmonėms būtų užtikrinta įsitikinimų ir nuomonių laisvė, kad savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovų darbas būtų vertinamas ne pagal partiškumą, o pagal kompetenciją ir profesionalumą. Seniūnijoms ir seniūnaitijoms sieksime duoti kuo daugiau savarankiškumo.

 

IMG 2786Vytautas LAURINAITIS,

partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriaus pirmininkas, rajono meras:

– Mūsų partijos sąraše yra 40 pretendentų į rajono Tarybą ir planuojame laimėti 5 mandatus.

Jau 12 metų esu aktyvus savivaldybės Tarybos narys. 7 mėnesius einu mero pareigas, o jau pavyko ne tik stabilizuoti, bet ir pagerinti Savivaldybės veiklą bei finansinę situaciją. Bene pirmą kartą per porą dešimtmečių Savivaldybė nėra skolinga savo transporto įmonei UAB „Šilutės autobusų parkas“.

Stengiuosi elgtis sąžiningai, ir daugelis pastebi, kad mano darbai atitinka žodžius. Pripažįstu komandinę veiklą, todėl tikiuosi, kad pavyks suformuoti savivaldybės Tarybos daugumą.

Ilgametėje visuomeninėje, pedagoginėje ir vadybinėje veikloje jau įrodžiau, kad esu darbštus ir atkakliai įgyvendinu sumanymus.

LAUZIKASŠarūnas LAUŽIKAS,

visuomeninio rinkimų komiteto „Šilutės kraštas“ koordinatorius, savivaldybės Tarybos narys, verslininkas:

– Rinkimų sąraše turime 18 pretendentų į Tarybos narius. Planuojame, kad bent trims iš jų rajono žmonės suteiks rajono politikų mandatus.

Jau turiu bemaž 20 metų savivaldybės vadovo – rajono mero ir administracijos direktoriaus – darbo patirtį. Esu sukūręs sėkmingą šeimos verslą – kaimo turizmo kompleksą.

Manau, kad žmonės, rinkdami naują rajono valdžią, turi vertinti mano ir mūsų rinkimų sąrašo žmonių patirtį. Juk visi mylime krepšinį, tačiau ne visi galime būti pakviesti į Lietuvos rinktinę – tam reikia sugebėjimų ir patirties.

Manau, kad sugebu ir esu pasiruošęs dirbti savivaldoje ir būti išrinktas rajono meru.

POZINGIS VVVirgilijus POZINGIS,

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas, savivaldybės Tarybos narys:

– Į savivaldos rinkimus einu su 41 pretendentu į savivaldybės Tarybos narius. Mūsų sąraše nėra valstybės tarnautojų.
Elgiamės sąžiningai, be apgaulės. Juk yra žinoma, jog valstybės tarnautojai – dažniausiai populiarūs ir žinomi žmonės – patrauktų rinkėjų dėmesį, bet juk jie nemes savo tarnybos dėl visuomeninių rajono politiko pareigų.

Tikiuosi, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikai iškovos nemažiau kaip 4 rajono politikų vietas.
Turiu 12 metų savivaldybės vadovo darbo patirtį ir 15 metų ėjau pareigas valstybės tarnyboje.

Žmonės balsuoti turėtų už mane ir mano komandą todėl, kad laikysimės savo devizo – „Už žmogų ir žemę“.
Stengsimės, kad gyvenimo kokybė gyvenant mieste ir kaime turėtų kuo mažiau skirtumų.

DSC 0205Romualdas RENČELIAUSKAS,

Darbo partijos Šilutės skyriaus narys, Savivaldybės administracijos Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas:

– Mūsų rinkimų sąraše yra 41 pretendentas į savivaldybės Tarybą. Norėtume iškovoti visas – 25 – rajono politikų vietas, tačiau realiai tikimės 7 vietų.

Savivaldybės administracijoje dirbu 16 metų. Manau, kad žmonės gali puikiai įvertinti Civilinės ir priešgaisrinės saugos sistemą, kuriai vadovauju. Apskritai, kokios pareigos gyvenime man buvo patikėtos, visas atlikau nuoširdžiai, niekam nesu padaręs jokios gėdos.

 

 

 

SEPUTIS SIGITASSigitas ŠEPUTIS,

Lietuvos socialdemokratų Šilutės skyriaus pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius:

– Mane į savivaldos rinkimus lydi dar 48 pretendentai į savivaldybės Tarybą, todėl rajono žmonės turi gausų socialdemokratų pasirinkimą. Jie patys reitinguodami atsirinks pačius verčiausius. Planuojame laimėti 5 rajono Tarybos vietas.

Turiu 25 metų darbo patirtį savivaldos sistemoje – nuo Juknaičių apylinkės viršaičio iki Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų.

Manau, daug žmonių mane pažįsta kaip nuoseklų, „stuburą turintį“ bei pažadus tesintį žmogų. Niekad nekeičiau partijos dėl karjeros. Manau, kad esu pasiruošęs vadovauti savivaldybės Tarybai ir suburti valdančiąją koaliciją konstruktyviam darbui.

Manau, kad žmonės supranta, jog savivaldybės vadovui socialdemokratui būtų palankiausios sąlygos dirbti, nes Vyriausybės vadovas ir mūsų krašte išrinktas LR Seimo narys yra tos pačios partijos nariai.

tamasauskiene sandraSandra TAMAŠAUSKIENĖ,

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė, Vydūno gimnazijos pedagogė:

– TS-LKD Šilutės skyriaus kandidatų sąraše yra 50 žmonių. Tai didžiausia pretendentų į savivaldybės Tarybą komanda, kuri viena iš pirmųjų įsiregistravo ir pasiskelbė. Keturi iš pirmųjų dešimties kandidatų turi darbo savivaldybės Taryboje patirties. Pirmajame dešimtuke esančių žmonių amžiaus vidurkis – 43 metai. Tikimės, kad Savivaldybės Taryboje iškovosime 5 rajono politikų vietas.

TS-LKD Šilutės skyrius atsinaujino, turime daug gyvenimo patirties sukaupusių bei sąžiningos politikos pasiilgusių žmonių.

Manau, rajono žmonės, ypač – dešiniųjų pažiūrų, mus labiausiai ir vertins už tai, kad sugebėjome atnaujinti savo skyrių.
Sieksime atsinaujinimo ir rajono politikoje – be intrigų ir perversmų. Mūsų veikla savivaldybės Taryboje remsis bendravimu ir bendradarbiavimu: išklausę daugelio miesto ir rajono gyventojų problemas, kartu su gyventojais esame pasiruošę jas išspręsti.

Vykdysime nuoseklią, į šeimos gerovę orientuotą europietišką politiką: saugūs namai ir kaimynystė, darbas, geras darželis ir mokykla vaikams, aprūpinta tėvų senatvė.

ZEBELIENEDaiva ŽEBELIENĖ,

visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ koordinatorė, savivaldybės Tarybos narė, verslininkė:

– Visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ sudarė 33 kandidatų į savivaldybės Tarybą sąrašą. Tai atkaklūs ir atsakingi, iniciatyvūs ir darbštūs bei novatoriškų sprendimų nebijantys žmonės.
Tikimės turėti 4 savivaldybės Tarybos narius.

2011 m. Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimuose gyventojų buvau išrinkta į Savivaldybės tarybą ir aktyviai dalyvauju šioje veikloje jau ketverius metus. Buvau Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkė, Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkė, dirbau įvairiose darbo grupėse, Savivaldybės įmonių bei įstaigų stebėtojų tarybose. Pusantrų metų ėjau rajono merės pareigas.

Pagrindinis mano kaip būsimos merės tikslas būtų pakeisti neigiamą gyventojų požiūrį į vietinės valdžios atstovus ir jų darbus, sugrąžinti gyventojų pasitikėjimą savivaldybės valdžia.

 

Zymancius-Stanislovas-2014-08-29Susisiekti su visuomeninio rinkimų komiteto „Šilutės garažai“ koordinatoriumi Stanislovu ŽYMANČIUMI „Šilutės naujienoms“ nepavyko, todėl jo lūkesčių nesužinojome.

Šis komitetas savivaldos rinkimams subūrė 13 pretendentų į Tarybos narius sąrašą. Nė vienas kandidatas nepretenduoja į rajono mero postą.

Taigi devyni pretendentai į rajono merus į savivaldos rinkimus atsiveda dar 339 pretendentus į savivaldybės Tarybą – vadinasi, į vieną politiko vietą pretenduoja net 13 kandidatų.

Tik 25 iš jų gaus savivaldybės Tarybos narių mandatus ir tik vienam vieninteliam atiteks savivaldybės mero regalijos.

Akivaizdu, kad pretendentai į rajono merus – optimistai. Pagal jų planus, į savivaldybės Tarybą turėtų būti išrinkti ne 25, bet vos ne dvigubai daugiau politikų – 42.

Tik kovo 1 dieną sužinosime, kas džiaugsis savivaldybės žmonių pasitikėjimu, o kam teks nusiimti rožinius akinius.