Į Seimo nario A.Šedžiaus turtą kėsinosi ir šilutiškis

68Prieš 5 metus tuometiniam Seimo nariui Andriui Šedžiui baimės įvarę vagišiai Šiaulių apylinkės teisme išgirdo nuosprendį.

Už pasikėsinimą apvogti A.Šedžiaus namą Šilutės rajono gyventojas 26 metų Raimondas Platkauskas nuteistas 3 metams laisvės atėmimo. Subendrinus šią bausmę su anksčiau už kitą nusikaltimą paskirta bausme R.Platkauskui už grotų teks praleisti 4 metus.

Tuo pačiu nusikaltimu kaltintas šiaulietis 34 metų Rolandas Kisielius nuteistas 4 metams nelaisvės, o subendrinus šią bausmę su anksčiau paskirta bausme, jis kalės 6 metus.

Trečiasis vagišius šiaulietis 23 metų Deividas Skačkovas nuteistas 4 metams, tačiau už grotų turės praleisti 9 metus, nes teismas šią bausmę irgi subendrino su anksčiau paskirta ir dar neatlikta bausme.

Iš visų trijų nuteistųjų solidariai priteisti 645 eurai turtinei žalai atlyginti.

Kurį laiką nuo teismo užsienyje slapstęsis R.Platkauskas Policijos departamentui turės atlyginti ir ekstradicijos išlaidas – 2215 eurų.

A.Šedžiaus namus apvogti pasikėsino 4 nusikaltėliai, tačiau teisiamųjų suole atsidūrė tik trys. Ketvirtojo vagišiaus atžvilgiu byla yra išskirta į atskirą.

Įsibrovėliui pagrasino ginklu

A.Šedžių gerokai išgąsdinęs nusikaltimas buvo įvykdytas 2009-ųjų pabaigoje.

Savaitgaliui iš Vilniaus į namus Šiauliuose sugrįžęs tuometis Seimo narys naktį į gruodžio 6-ąją, apie 2 valandą nakties, prabudo nuo dūžtančių stiklų triukšmo. Antrajame namo aukšte miegojęs A.Šedžius pašoko iš lovos ir užsirakino kambario duris. Jis tvirtino spėjęs pamatyti, kaip kažkas laiptais lipa į antrąjį aukštą.

Seimo narys išsiėmė seife laikomą savigynai įsigytą kovinį revolverį ir šūktelėjo, kad turi ginklą. Surinkęs Bendrojo pagalbos centro numerį A.Šedžius stengėsi kalbėti garsiai – kad jo pokalbį girdėtų ir įsibrovėlis.
Į įvykio vietą suskubę pareigūnai nusikaltėlių nebeužklupo. Įsibrovėlių bandyta ieškoti pasitelkus kinologus su tarnybiniais šunimis, tačiau ir ši priemonė buvo bevaisė.

Kadangi įsibrovėlis nepalietė matomoje vietoje gulėjusio pluošto grynųjų pinigų, auksinio rankinio laikrodžio, telefono, A.Šedžius spėjo, kad nusikaltėliai į namą brovėsi ne norėdami jį apvogti, bet su juo susidoroti.

Šį baimės Šiaulių politikui įvariusį nusikaltimą pareigūnams atskleisti pavyko po daugiau nei metus trukusio tyrimo.

Gavę informacijos, kas galėjo įsibrauti į Seimo nario namus, kriminalistai sulaikė už disponavimą narkotikais teistą R.Kisielių ir už vagystes teistą šilutiškį R.Platkauską. Trečio įtariamojo ilgai ieškoti taip pat neprireikė, šiaulietis D.Skačkovas jau sėdėjo už grotų dėl vieno Panevėžio gyventojo sužalojimo.

Paaiškėjo, kad į A.Šedžiaus namus nusikaltėliai brovėsi norėdami pagrobti seifą, nes buvo gavę informacijos, kad jame politikas gali laikyti 100 000 litų. Nusikaltimą suplanavę nusikaltėliai žinojo, kurioje namo dalyje yra seifas su pinigais, be to, buvo įsitikinę, kad Seime dirbantis A.Šedžius savaitgalį į namus negrįš.

Paspruko į užsienį

Nusikaltimą suplanavę R.Kisielius su D.Skačkovu vykdytoju pasirinko R.Platkauską, su kuriuo susipažino per savo pažįstamus.
Apie 2 valandą nakties automobiliu prie A.Šedžiaus namo R.Platkauską atvežę R.Kisielius ir D.Skačkovas liko gatvėje, o laužtuvą pasiėmęs R.Platkauskas pamėgino įsibrauti į politiko namą. Lango stiklą R.Platkauskas iškūlė akmeniu ir laužtuvu.

Dėl šio nusikaltimo prisipažinusį R.Platkauską pareigūnai iki teismo išleido į laisvę. Tuo pasinaudojęs šilutiškis paspruko į užsienį, dėl to bylos nagrinėjimą teko atidėti.

Ši byla vėl pradėta nagrinėti tik po to, kai užsienyje sučiuptas R.Platkauskas buvo parvežtas į Lietuvą.
Per ikiteisminį tyrimą kaltu prisipažinęs ir nusikaltimo detales atskleidęs R.Platkauskas teisme jau nebebuvo toks šnekus. Jis tvirtino, kad tą naktį kartu su keliais šiauliečiais linksminosi klubuose, o po to su jais važinėjosi automobiliu.

R.Platkauskas aiškino, kad besilinksmindamas klubuose išleido visus pinigus, todėl norėdamas jų prasimanyti nusprendė apvogti pirmą pasitaikiusį namą. Jis tvirtino nusprendęs brautis į prabangesnį jam pasirodžiusį namą, o pavogtus daiktus būtų nešęs į lombardą.

Per ikiteisminį tyrimą kaltę neigę R.Kisielius ir D.Skačkauskas kaltais neprisipažino ir teisme. Jie tvirtino neketinę apvogti A.Šedžiaus, o tik norėję jam atkeršyti po klube kilusio konflikto.

Nuosprendis politiko nesudomino

Išklausyti nuosprendžio į Šiaulių apylinkės teismą buvo pristatyti tik R.Platkauskas ir R.Kisielius. Šiuo metu bausmę atliekančio D.Skačkausko atvežti į teismą nespėta.

Į posėdžių salę atvesdinti plėšikai kaip įmanydami slėpė veidą: R.Platkauskas jį dengėsi rankomis ir gobtuvu, o R.Kisielius – žurnalu.

Išklausyti skriaudikams skelbiamo nuosprendžio į teismą neatėjo ir A.Šedžius.