Į Šilutę atskriejo Kalėdų dvasia

egles iziebimasPenktadieio pavakarę, kai miestą apgaubė tamsa, belaukiant stebuklo, kuomet bus įžiebta didžioji miesto eglė, į kalėdinę pasaką visus sukvietė Šilutės muziejininkai, Kultūros ir pramogų centro bei Turizmo informacijos centro darbuotojai, Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai. Visų laukė teatralizuotas Kalėdų eglučių alėjos atidarymas ir Kalėdų eglės įžiebimo šventė.

Penktadienį jau nuo vidurdienio mieste jautėsi šventinis šurmulys. Prie Šilutės kultūros ir pramogų centro sugužėjo rajono tautodailininkai, visi galėjo čia įsigyti rankų darbo dovanėlių, rūkytos mėsos, duonos, konditerijos gaminių.

Prie H.Šojaus dvaro vienas po kito ėmė krykštauti vaikų pulkeliai, kurie atvyko papuošti savo žaliaskarę. Jau trečius metus iš eilės muziejininkai subūrė šilutiškius puošti kalėdinių eglučių alėją. Puošnių gražuolių eglių, kurias padovanojo Šilutės miškų urėdija, vakarop buvo tiek daug, kad, galima sakyti, mūsų mieste jau sumuštas rekordas – vienoje vietoje galima pamatyti net 54 kalėdines eglutes.

Tad Eglučių alėja virto tikra giraite.

Pavakarę visų laukė kelionė į seną vaikystės pasaką, kurios pagrindiniai veikėjai – Senelė, Girinis, saugantis mišką nuo netvarkos ir mašinų ūžimo, eglutės ieškantis Berniukas iš animacinio filmuko ir drąsuolė Mergaitė. Vaikų svajonė išsipildė – Girinis davė Mergaitei eglutę.

Apdovanota vienuolika išskirtinių eglučių

Eglių alėjos puošimo akcija kasmet sulaukia vis didesnio šilutiškių dėmesio. Šiemet papuošti eglutes pasišovė ne tik švietimo įstaigos, įmonės, bet ir šeimos, pavieniai asmenys. Šilutės muziejininkai pačius išradingiausiuosius eglučių puošėjus apdovanojo simbolinėmis dovanomis, o visus dalyvius – padėkos raštais.

Kuri eglutė pati gražiausia, įmantriausia, originaliausia, lietuviškiausia ir panašiai?

Paaiškėjo, kad specialųjį Šilutės rajono savivaldybės administracijos įsteigtą prizą rajono meras Vytautas Laurinaitis įteikė lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ kolektyvui, nes jo papuošta eglutė pripažinta gražiausia.

Už labiausiai lietuvininkų krašto tradicijas atspindinčią eglutę apdovanotas Lietuvininkų tarmės mokyklėlės kolektyvas. Kaimynų žemaičių tradicijas labiausiai atspindėjo Šilutės žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio skyriaus papuošta eglė. Už išradingiausiai papuoštą eglę apdovanota Šilutės pirmoji gimnazija, už spalvingiausią eglutę – Moterų katalikių klubo narės.

Ekologiškiausiai eglutę papuošė Juknaičių pagrindinės mokyklos bendruomenė, vaikiškiausiai – lopšelio – darželio „Gintarėlis“ „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės. Etniškiausios eglutės prizas įteiktas Žemės ūkio mokyklos kolektyvui, moderniausios eglutės – gėlių salonas „Kvietkelis“. Žaismingiausiai eglutę papuošė Vaikų dienos centro kolektyvas, na, o šviesiausiai – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos 1a klasės mokiniai.

Trys, du, vienas – egle, nušvisk!

Vos išgirdusi vaikų dainas prie pagrindinės miesto eglės, iš Eglių alėjos šilutiškių minia plūstelėjo prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Čia laukė susitikimas su Sniego Karaliene, kurios pyktį ir šaltumą sunaikino Girinio atnešta tikra žalia miško elgutė.

Kad laikas neprailgtų belaukiant Kalėdų Senelio, šoko ir dainavo vaikų popchoras „Spindulys“, Pamario pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“, „Atėnės“ ir „Žvaigždūnės“ šokėjos. Pasveikinti šilutiškių  atskubėjo ir Kalėdų Senelis. Jis kartu su rajono meru
Vytautu Laurinaičiu ir minia šilutiškių perskaičiavo magišką dešimtuką ir eglė bei centrinė miesto gatvė nušvito spingsinčiomis lemputėmis. Grojant P.Čaikovskio „Spragtuko“ muzikai dangų nuspalvino šventiniai fejerverkai.

Šventę prie nušvitusios miesto eglės tęsė šilutiškiai dainininkai Vainora ir Valdas Lacko.