Karas dėl medžių atnaujinimo Šilutės centre tęsiasi: trečiadienį visą dieną per Šilutę ir vėl ėjo grupelė žmonių, tikrinusių miesto centre augančių medžių būklę. Tai buvo dar viena komisija, kurioje šįkart dalyvavo ir Lietuvos arboristų asociacijos vadovas Renaldas Žilinskas. Kartu su juo medžių būklę tikrino rajono savivaldybės, Šilutės seniūnijos ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistai.
Patys arboristai teigia, kad jų veikla – tai medžių ir krūmų priežiūra (genėjimas, parišimas, gydymas, sutvirtinimas). Arboristikos pagalba siekiama išlaikyti taisyklingą sumedėjusios augmenijos augimą. Arboristikos mokslas reikalauja daug biologinių ir kitų disciplinų išmanymo, be to, arboristika yra labai priklausoma nuo daugelio faktorių: techninių, fizinių, teisinių, socialinių ir klimato.
„Tinkama medžių priežiūra lemia galutinius sprendimus. Arboristikos tikslai – ne išpjauti medį, bet padaryti taip, kad jis būtų saugus aplinkai“, – tokius tikslus skelbiančios organizacijos vadovas R.Žilinskas ir buvo iškviestas į Šilutę.
Jis prisistato esantis pirmasis Lietuvoje ir kol kas vienintelis Europos arboristikos tarybos ( European Arboricultural Council – EAC ) sertifikuotas medžių priežiūros specialistas.
Trečiadienį kartu su komisija dirbęs svečias kuo skubiau pjauti rekomendavo ne 261 medį, kaip buvo nutarta anksčiau, bet 198. Taigi, kiek daugiau nei pusšimtis medžių dar lieka gyventi. R.Žilinskas patarė šilutiškiams juos prižiūrėti, sutampyti lynais, genėti, ir tikino, kad taip jų amžių dar bus galima pratęsti keliais metais ilgiau.
„Nors tai pareikalaus papildomų savivaldybės biudžeto investicijų, bet patarimus vykdysime“, – sakė Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus.
Jis taip pat informavo, jog pašalinus seniausius medžius iš karto bus ruošiamos duobės ir nieko nelaukiant sodinami nauji medeliai. Vasarą jie bus ir laistomi, tad turėtų gerai prigyti naujose vietose.
Rašyti atsakymą