Į Šilutę ligoninės vadovas negrįš

 

I-Silute-ligonines-vadovas-negris imagelarge_1Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška švenčia pergalę prieš buvusį savo darbdavį – Šilutės rajono savivaldybės merą Vytautą Laurinaitį. Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad iš Šilutės poliklinikos direktoriaus pareigų 2016-ųjų lapkritį L.Indriuška buvo atleistas neteisėtai. Džiaugdamasis palankia teismo nutartimi, šiuo metu Tauragės ligoninei vadovaujantis L.Indriuška imasi šios įstaigos pertvarkos – vienus iš pareigų atleidžia, kitus įdarbina. Neoficialiai kalbama, kad į šiltas ligoninės administracijos kėdes sodinami „reikalingi“ žmonės.

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigų Liutauras Indriuška neteko 2016 metų lapkričio 14 dieną. Tuomet Šilutės meras Vytautas Laurinaitis akcentavo, kad L.Indriuška prarado Šilutės poliklinikos steigėjos – šios savivaldybės tarybos pasitikėjimą, todėl ir buvo atšauktas iš pareigų. L.Indriuška su tokiu sprendimu nesutiko ir kreipėsi į Šilutės rajono apylinkės teismą. Teismo jis prašė pripažinti Šilutės rajono savivaldybės mero 2016 m. lapkričio 14 d. potvarkį ir jo atleidimą iš Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigų neteisėtais, priteisti jam vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo 2016 m. lapkričio 15 d. iki kadencijos pabaigos – 2018 m. gruodžio 9 d. ir 2500 Eur neturtinės žalos atlyginimo. Atstatyti jį į pareigas L.Indriuška nereikalavo. Teismui jis nurodė, kad Šilutės mero potvarkyje nebuvo nurodyta jokių atleidimo iš darbo motyvų ir priežasčių, jo teigimu, atleidimo formuluotė suponuoja, kad sprendimas grindžiamas politiniu motyvu pakeisti ar atleisti vadovą, o tai nesanti teisėta priežastis nutraukti darbo santykius.

Konkursą eiti Šilutės poliklinikos direktoriaus pareigas L.Indriuška buvo laimėjęs 2013 m. Tų pačių metų lapkričio 8-ąją pradėjo eiti pareigas.

Šilutės rajono apylinkės teismas 2017 metų vasario 8 d. L.Indriuškos ieškinį atmetė. Tačiau Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi L.Indriuškos apeliacinį skundą, gegužės 11 d. sprendimu Šilutės rajono apylinkės teismo sprendimą panaikino ir priėmė naują sprendimą – ieškinį tenkino iš dalies: pripažino L.Indriuškos atšaukimą iš Šilutės poliklinikos direktoriaus pareigų neteisėtu, priteisė jam iš Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro kiek daugiau nei 8300 Eur vidutinio darbo užmokesčio, 1000 Eur neturtinės žalos ir 300 Eur bylinėjimosi išlaidų. Pagal L.Indriuškos skaičiavimus jam būtų priklausiusi 27 tūkst. Eur išmoka, tačiau teismas konstatavo, kad L.Indriuškai buvo išmokėta dviejų mėnesių išeitinė kompensacija, o nuo 2016 m. lapkričio 25 d. jis įsidarbino UAB Tauragės butų ūkis, kur gavo apie 2000 Eur atlyginimą per mėnesį. Šių metų rugsėjį pradėjo eiti Tauragės ligoninės direktoriaus pareigas.

Pastarąjį teismo sprendimą Aukščiausiajam Teismui skundė Šilutės savivaldybė, tačiau nesėkmingai. Aukščiausiasis Teismas paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo sprendimą nepakeistą. Aukščiausiojo Teismo nutartis galutinė ir neskundžiama.

Dar tebevykstant teismo su Šilutės savivaldybe procesui, svarstyta, galbūt laimėjęs šį teisminį ginčą L.Indriuška trauksis iš Tauragės ligoninės vadovo pareigų ir grįš į buvusias pareigas Šilutės poliklinikoje, juolab, kad net buvo pateikęs dokumentus dalyvauti šios medicinos įstaigos vadovo konkurse, kurį Šilutės savivaldybė skelbė prieš mėnesį. Tačiau į buvusias pareigas L.Indriuška grįžti nebeketino. Prieš pat šventes Tauragės savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos sprendimu L.Indriuškai buvo patvirtintas 40 proc. priedas prie atlyginimo. Šis sprendimas visuomenėje sukėlė tikrą ažiotažą – viešai diskutuota, kad tokio priedo naujajam ligoninės vadovui prašyti neetiška, kai įstaiga išgyvena nelengvus finansinius laikus, kai kitiems įstaigos darbuotojams priedai naikinami, o kai kurie darbuotojai išvis atleidžiami iš darbo. Svarstant šį klausimą, posėdžių salę paliko posėdį stebėjusi Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė. Ir, matyt, ne šiaip sau. Prieš keletą dienų paaiškėjo, kad jos vyras Arūnas Ričkus sausio 2-ąją pradeda dirbti Tauragės ligoninės ūkvedžiu.

Pasikalbėti su L.Indriuška ir paklausti apie pasikeitimus bei atleidžiamus ir naujus darbuotojus Tauragės ligoninėje „Tauragės kurjeriui“ nepavyko. Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, jis atsiuntė tokį atsakymą: „Pažymime, kad atlikus struktūros pakeitimus VšĮ Tauragės ligoninėje pavaduotojo ūkio reikalams pareigybės buvo atsisakyta, todėl nei Jūsų nurodytas, nei koks kitas asmuo pavaduotojo ūkio reikalams pareigose nedirbs. Teisė atlikti struktūrinius pakeitimus priklauso įstaigos steigėjui, o ne ligoninės vadovui. Turimomis žiniomis šiuo metu struktūrinės pertvarkos nėra planuojamos. Įstaigoje vyksta įprasta darbuotojų kaita“.

Pats A.Ričkus, kuris gruodžio 29-ąją paskutinę dieną dirbo Tauragės butų ūkio vadybininku namų priežiūrai, apie savo karjeros pokyčius informaciją patvirtino. Jis ligoninėje dirs vietoj ankstesnio direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams Stanislovo Aukštkalnio, nors A.Ričkus sako, kad jo pareigos vadinsis kiek kitaip, esą ligoninėje vykdoma reorganizacija. Paklaustas, gal žino, kodėl būtent jam L.Indriuška pasiūlė šias pareigas, A.Ričkus buvo atviras:

– Jūs direktoriaus klauskit apie reorganizacijas ir apie tas pareigas. Taip, man siūlė, dirbsiu nuo sausio 2 dienos ūkvedžiu. Dirbom, susidirbom su Liutauru Indriuška, kai jis vadovavo butų ūkiui, ir pakvietė.

A.Ričkus patikino, kad naujosios pareigos jam priimtinesnės, nes Tauragės butų ūkiui gresia privatizacija, todėl šios įstaigos ateitis, anot jo, neaiški.