Į Šilutės daugiabučių kiemus atkeliauja tvarka

silutes bustas_07_25Šilutės rajono savivaldybei paskelbus apie planus apmokestinti daugiabučių namų teritorijų tvarkymą, vis daugiau gyventojų kreipiasi į namus administruojančią bendrovę „Šilutės būstas“.

Šilutiškiai teiraujasi, kaip bus organizuojami darbai bei kiek nauja tvarka jiems kainuosianti.

Įmonės atstovai pagaliau turi džiugią žinią – daugiabučių aplinką tvarkys konkurso būdu atrinkta bendrovė „Mano aplinka“.

„Išgirdę apie Savivaldybės ketinimus daugiabučių kiemų teritorijų tvarkymą perduoti gyventojams, nenustebome. Tokia tvarka per pastaruosius kelerius metus buvo įvesta dalyje didžiųjų šalies miestų bei rajonų, tarp jų Klaipėdoje, Radviliškyje, Vilniuje, taip pat Tauragėje, Kaune, Marijampolėje. Todėl džiaugiamės, kad Šilutė perima gerąją patirtį. Mes taip pat suinteresuoti, kad kiemai būtų prižiūrimi geriau, todėl esame pasiruošę bendradarbiauti“, – teigia „Šilutės būsto“ vadovas Marius Stankus.

Nuo rugpjūčio mėnesio daugiabučių kiemus tvarkys didelę patirtį turinti bendrovė „Mano aplinka“.

Dar iki paskelbiant konkursą, „Šilutės būstas“ domėjosi kaimyninės Klaipėdos patirtimi, kuri gali būti laikoma pavyzdine kitiems šalies miestams.

„Uostamiestyje kiemai anksčiau irgi buvo tvarkomi iš savivaldybės biudžeto lėšų. Gyventojai skųsdavosi, kad tvarkos aplink daugiabučius nepakanka, tačiau daugiau pinigų biudžete vis tiek neatsirasdavo. Kai uostamiesčio taryba priėmė sprendimą priskirti teritorijas namams ir jų tvarkymą perleisti gyventojams, situacija netruko pasikeisti: kiemus tvarko privačios bendrovės, o gyventojai jaučiasi savo kiemo šeimininkai. Mokėdami vidutiniškai po 3 eurus per mėnesį, žmonės aiškiai žino valymo grafikus, gali reikšti pretenzijas kiemsargiams, o jei yra poreikis – kiemą tvarkyti dažniau ir geriau nei kaimyniniai namai“, – akcentavo Marius Stankus.

„Šilutės būsto“ vadovas akcentuoja, kad pagal galiojančius teisės aktus gyventojams nebus prievartos samdyti teritorijų tvarkymo specialistus. Anot jo, jei kaimynai susikooperuoja, jie gali patys imti į rankas šluotas, žoliapjoves ar sniego kastuvus ir teritoriją tvarkyti. Tačiau vadovas sako, jog išsamiai susipažinęs su kitų miestų patirtimi suprato, jog gyventojai mieliau renkasi poilsį, o ne šluotą, ir tvarkymo darbus patiki profesionalams.

„Gyventojai privalo užtikrinti tvarką bet kokiu būdu – arba savarankiškai, arba samdydami specialistus. Jei paaiškėja, kad kaimynai visgi nesitvarko, skiriamos baudos. Tokios pat sankcijos praktikoje numatomos ir toms įmonėms, kurios laimi konkursus. Jos negali dirbti atmestinai, nes už darbą mokama privačiomis, o ne biudžeto lėšomis“, – pastebi Marius Stankus.