Į Šilutės ligoninę guldoma  vis daugiau sergančiųjų  Covid-19, visi jie – neskiepyti

Visoje Lietuvoje jau porą savaičių stebimas spartus sergančiųjų Covid-19 skaičių augimas. Šilutės ligoninėje taip pat kasdien daugėja sergančių šia liga, o prieš savaitę mūsų rajonas ir vėl įrašytas į vadinamąją juodąją zoną.

Penktadienį pirmieji Šilutės ligoninės medikai buvo paskiepyti jau trečiaja vakcinos nuo Covid-19 doze. B. Jurjonienės nuotr.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Viktoras Šileikis neslepia nerimo dėl tokio spartaus Covid -19 infekcijos plitimo rajone ir vis didėjančio sergančiųjų skaičiaus. Štai pirmadienį mūsų miesto ligoninėje buvo gydomas 21 Covid-19 sergantis žmogus ir visus juos vienija vienintelis faktas – jie nebuvo pasiskiepiję.

Sparčiai daugėja naujų atvejų

Sveikatos ministerija praneša, kad tarp naujų atvejų toliau daugėja vyresnio amžiaus asmenų ir tai lemia spartų ligoninių užimtumo augimą. Tiek stacionaro, tiek reanimacijos lovų apkrova visoje šalyje artėja prie ribos, nuo kurios bus atsisakoma dalies planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo. Sparčiausiai hospitalizacijų daugėja Klaipėdos ir Šiaulių Covid-19 klasteriuose.

Didžiausios hospitalizacijos ir mirties nuo Covid-19 rizikos grupėse imunitetą nuo skiepo ar persirgimo turi apie 80 % žmonių. Tačiau daugumą pandemijos mirčių ir hospitalizacijų sukėlė užsikrėtę apie 10 % rizikos grupės žmonių, tad, infekcijai plintant nevaldomai, nuo didelio mirčių skaičiaus ir sveikatos sistemos perkrovos šis skiepijimosi lygmuo, tikėtina, neapsaugos.

Praėjusios savaitės pabaigoje Šilutės rajone kasdien buvo nustatoma po nustatyta net po kelias dešimtis naujų atvejų. O mirusiųjų nuo šios infekcijos skaičius buvo išaugęs iki 70.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas V. Šileikis ragina rajono gyventojas nebelaukti ir skiepytis nuo Covid-19 infekcijos.

Juodoji zona visoje Vakarų Lietuvoje

Savaitės pabaigoje Lietuvoje jau fiksuota po daugiau nei 1000 naujų ligos atvejų ir blogiausia situacija būtent Vakarų Lietuvoje. Į juodąją zoną jau pateko ne tik Šilutė, bet ir Klaipėdos rajonas ir miestas, Palanga, Kretinga, Skuodas, Plungė, Rietavas ir Telšiai.

Portalas LRT plius cituoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorių Raimundą Grigaliūną, kuris teigė, kad pastaruoju metu sergamumas itin sparčiai auga būtent Šilutėje. „Rugpjūčio 27 dieną sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų buvo 178 atvejai, o rugsėjo 9 dieną –jau 669. Ta kreivė šauna vos ne stačiu kampu“, – sakė R. Grigaliūnas.

Meras Vytautas Laurinaitis neatmeta, kad virusas sparčiau pradėjo plisti ir dėl prasidėjusių mokslo metų, aktyvesnio žmonių kontaktavimo bei žemo vakcinacijos rodiklio. Tiesa, meras pastabų turi ir šalies valdantiesiems. „Yra tokia liberali Vyriausybės politika, kad kas nori testuojasi, kas nenori – skiepijasi. Tai tokia ir yra situacija. Bet čia ne tik Šilutės rajonas, čia visa Žemaitija“, –  LRT plius sakė V. Laurinaitis.

Meras teigiamai vertina pirmadienį įsigaliojusius ribojimus, kai daugelyje sričių bus reikalaujama galimybių paso.

Medikai skiepijasi trečią kartą

Pasak V. Šileikio, Šilutės ligoninės Covid-19 skyriaus duomenys rodo, kad sunkiausiai serga tie asmenys, kurie vengė skiepytis. Praėjusią savaitę skyriuje buvo gydoma 17 šia infekcija užsikrėtusių ligonių, ir nė vienas iš jų nebuvo pasiskiepijęs. Pirmadienį šis skaičius jau išaugo iki 21.

Kiekvieną dieną Mobiliame patikros punkte yra nustatoma keliasdešimt žmonių, užsikrėtusių Covid – 19 infekcija, o per praėjusią savaitę nustatytas 161 naujas atvejis.

Pasak V. Šileikio, akivaizdu, kad jau reikia galvoti apie ligoninės reaorganizaciją, nes būtina didinti lovų kovidiniame skyriuje skaičių.

Šilutės ligoninės medikai visi yra paskiepyti arba jau persirgę, todėl įgiję imunitetą. „Pastaruoju laikotarpiu Covid-19 sirgo tik viena darbuotoja, tačiau ir ji jau pasveiko ir grįžo į darbą“, – sakė vyr. gydytojas.

Jis ragina visus, kurie dar nepasiskiepiję nebelaukti ir pasinaudoti galimybe apsisaugoti nuo plintančios infekcijos.

Rugsėjo 10 dieną, penktadienį net 48 ligoninės darbuotojai buvo paskiepyti jau trečiąjį kartą.

Skiepija ir mobili komanda

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Lina Stanišauskienė priminė, jog centras gyventojų skiepijimui subūrė mobilią komandą, kuri gali atvykti į bet kurią rajono gyvenvietę, jeigu susirenka bent 15 ar daugiau žmonių grupė. Visi kiti gali skiepytis bet kurią darbo dieną nuo 8 iki 16 val., atvykę į Šilutės Lietuvininkų g. 10 esantį Vakcinacijos centrą. Prieš atvykimą, galima pasiskambinti ir suderinti atvykimo skiepytis laiką tel. 8 642 65960.

Vakcinacijos centre gali būti paskiepytas ir iš anksto nesiregistravęs žmogus. Svarbu, kad centras turėtų asmens pageidaujamą skiepo rūšį ir rastų laisvą laiką. Jeigu taip nėra, visuomet bus suderintas laikas, kada žmogui atvykti dar kartą.