Į Šilutės rajoną atvykęs Eurobusas įtraukė į žaidimus apie euro įvedimą

Eurobuso komanda atsako i miestieciu klausimusInformacinę kampaniją apie euro įvedimą Lietuvoje vykdantis Eurobusas lankėsi Šilutės savivaldybėje. Į Švėkšną, Žemaičių Naumiestį ir Šilutę atvykusi specialistų komanda suteikė gyventojams aktualią informaciją, kvietė dalyvauti interaktyviose veiklose. Planuojama, kad iki š. m. lapkričio mėnesio pradžios Eurobusas aplankys visas 60 Lietuvos savivaldybių, kuriose surengs po 3 renginius skirtingose savivaldybės vietose.

Šilutėje sutiktas studentas Jonas Piekautas išbandė visus Eurobuso komandos siūlomus žaidimus. „Studijuojant išmokau, kad pačiam dalyvaujant veiklose informaciją lengviau įsisavinti. Atsakant į euro viktorinų klausimus sužinojau daug naujo“, pasakojo Studentai dalyvavo Eurobuso veiklosepašnekovas. Gautus suvenyrus – euro vertykles bei kišeninį padidinamąjį stiklą Jonas planuoja padovanoti namiškiams, kad jiems apsiperkant būtų lengviau orientuotis kainose.

Po Lietuvos miestelius keliaujančio Eurobuso tikslas – informuoti gyventojus svarbiausiais su euro įvedimu susijusiais klausimais. Gyventojai gali sužinoti ne tik kur, kada ir kaip reikės išsikeisti litus į eurus, bet ir pamatyti, kaip atrodys euro banknotai, pasitikrinti savo žinias apie kitas euro zonos šalis.

Eurobusu po Lietuvą keliauja apmokyti, apie euro įvedimą gerai informuoti specialistai, kurie pasirengę atsakyti į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus. Pagrindinių Eurobuso komunikacinių priemonių pagalba: viktorinų, interaktyvių žaidimų „Euro ekspertas“, „Atpažink euro banknotą“, „Europa“, „Euro pirkiniai“ piliečiai gali pagilinti savo žinias ir gauti atsakymus į su euru susijusius klausimus. Žaidimai parengti patraukliai, taikant naujausias technologijas ir interaktyvius sprendimus. Tai padeda informaciją pateikti įdomiai ir žaismingai, ją lengviau įsiminti. Žaidimų dalyviai gali laimėti ir prizų.

Eurobusas tęs savo turą rugsėjo 3 d. aplankydamas Platelius (10 val.), Nausodį (13 val.) ir Plungę (16 val.), o rugsėjo 4 d. Daugėdus (10 val.), Tverius (13 val.) ir Rietavą (16 val.).

Apie Eurobuso keliones gyventojai taip pat bus informuojami ir žaidimų radijo stotyse metu. Klausytojai išgirs gerai Lietuvoje žinomų žmonių pasisakymus apie euro naudą ir turės atspėti, kas jie tokie. Rugsėjo 3 d. tarp 11 ir 12 val. radijo stotyje „Lalūna“ gyventojai galės sužinoti tikslias Eurobuso atvykimo vietas ir laiką savo mieste.

Rugsėjo pradžioje Euroturo programą papildys seminarai gyventojams ir verslo atstovams. Iki gruodžio pabaigos 60-tyje Lietuvos savivaldybių numatyta surengti mažiausiai 70 seminarų, kurių metu į gyventojams ir verslininkams rūpimus klausimus atsakys Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Ūkio ministerijos ir kitų institucijų atstovai.

Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 metų sausio 1 d. Ji taps devynioliktąja euro zonos nare. Euro įvedimo kursas Lietuvoje – 3,4528 lito už 1 eurą.    

Praeiviai domisi informacija apie euraLietuvos gyventojams aktuali informacija apie eurą teikiama interneto svetainėje www.euras.lt, taip pat nemokama telefono linija 8 800 34528.