Į Švėkšną atkeliavo „Eiliuotas pavasaris“

Pavasaris, kupinas spalvų, kvapų, poezijos ir muzikos sparčiai keliauja per Lietuvą. Šeštadienio popietę į poezijos pavasarėlį „Eiliuotas pavasaris“ poetinio žodžio kūrėjus ir atlikėjus sukvietė švėkšniškių draugija „Tėviškė“. Poezijos ir muzikos šventė Švėkšnoje skirta kraštietės poetės Birutės Teresės Lengvenienės atminimui.

„Eiliuotas pavasaris“ Švėkšnoje nuskambėjo eilėmis ir melodijų akordais. Net virš šventės dalyvių galvų grėsmingai susitelkę tamsūs lietaus debesys neišdrįso prapliupti ir sugadinti šventinės nuotaikos. Pabirę pavieniai lašeliai buvo lyg pašventinimas ar pritarimas Šilutės, Rietavo, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Katyčių, Platelių, Tauragės plunksnos bičiulių bendrystei, kūrybos džiaugsmų pasidalinimui, pasimėgavimui grafų Pliaterių parko medžių ošimu, malonia vėsa, skaitant savo, klausant bičiulių kūrybą.

Posmus papildė muzika, Lena Germanavičiūtė-Jagielienė, Stanislovas Bozys iš Naujosios Akmenės ir Regina Miežetienė iš Platelių, pritardami sau gitara dainavo savo ir kitų autorių dainas.

B. T. Lengvenienė, baigusi Švėkšnos vidurinę mokyklą, gyveno ir dirbo Rietave, ji – Rietavo garbės pilietė, buvo „kieta“ žemaitė. Puoselėjo savo prigimtinę tarmę, kūrė tarmiškai, mylėjo švėkšniškius ir Švėkšną, čia būdavo dažna renginių viešnia.

Kraštietės eilėmis į poetinio pavasarėlio dalyvius prabilo švėkšniškis Remigijus Oželis. Rietavo TAU literatų klubas „Šviesa“ į šventę atvežė žemaitišką literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Keravuokem gimtuojė kalba“, pagal rietaviškės poetės Genovaitės Česnauskienės poeziją.

Net 23 literatai klausytojams dovanojo poezijos perlus iš savosios kūrybos karolių. Nuo juokingų iki graudžių, nuo sentimentalių iki filosofinių. Poetinį žodį keitė daina, atlikėjai padainavo 10 kūrinių.

Joks renginys lauke neapsieis be įgarsinimo, to darbo neprieštaraudamas ėmėsi švėkšniškis Vytautas Raibys.

Vakaro eigoje net užsimezgė pažintys! Rietavo TAU klubas „Šviesa“ artimiau susipažino su Šilutės TAU literatų sambūriu „Vėdrynas“ ir užmezgė draugystę. Toks jau laikmetis, kad daugelis draugysčių užsimezga socialinėje Veidaknygės paskyroje. Džiaugsmo buvo ir vieniems, ir kitiems, savo draugus Švėkšnoje sutikus gyvai.

Renginio vedėja, draugijos „Tėviškė“ pirmininkė, literatė Violeta Astrauskienė ne tik sukvietė gausų būrį bičiulių, vedė renginį, bet ir kiekvienam dalyviui pati paruošė simbolinį suvenyrą – keramikinį paukštelį su batukais – kaip poezijos simbolį.

Renginys vainikuotas vaišėmis, kurias pievelėje ruošė „Švėkšniškių sambūrio“ vadovė Ingrita Riterienė su komanda. Dalyviai buvo vaišinami gira, „čirviniais“ blynais su moliūgais ir kitais naminiais gardėsiais.

Nuvilnijo parko medžių viršūnėmis trečiasis poezijos pavasarėlis, palikęs prisiminimus, dalyvių gausą ir viltį kitąmet vėl susiburti draugėn, pagerbiant B. T. Lengvenienės atminimą.