Į Šyšą atplaukė „dailiokų“ dovanotos gulbės

 

gulbes 6Šilutės miesto gimtadienio išvakarėse Šyšos upėje netoli geltonojo tilto nusileido penkios, tarsi iš popieriaus išlankstytos, baltos gulbės. Origami gulbėmis miestą papuošti sugalvojo Šilutės meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai su mokytoju Andriumi Sirtautu. Gulbes vandenyje pastatyti padėjo Šilutės gražinimo draugijos vyrai.
Priminsime, kad tai jau ne pirma „dailiokų“ dovana miestui, prieš keletą metų grožėjomės kiškių šeimynos, žvejo skulptūromis.

A. Sirtautas pasakojo, kad gulbes vyresnieji Dailės skyriaus mokiniai pradėjo gaminti dar kovo mėnesį. Pagaminti origami gulbes buvo sena „dailiokų“ idėja. Tiesa, šiemet buvo dar vienas pasiūlymas – pagaminti plaukiančius sportininkus ir juos gaudantį erelį. Tačiau gulbės pelnė daugelio simpatijas. Daugiau kaip porą mėnesių prie šio projekto darbavosi šeši moksleiviai.

„Vienas padarė brėžinių išklotines, kiti darbavosi. Atsirasdavo įvairių trukdžių, pavyzdžiui, patalpą, kur dirbome, skyrė rinkimų apylinkei, teko išsikraustyti“, – pasakojo mokytojas.

Gulbės pagamintos iš korėto PVC plastiko, kuris naudojamas reklamai ir yra lengvas, lengvai perdirbamas. Viskas suklijuota karštais klijais.

Pasak A. Sirtauto, pernai „dailiokai“ skulptūrų negamino, nes Meno mokykloje turėjo būti pradėtas remontas, tad nebūtų buvę kur. „Bet remonto niekas nedarė, praradome metus. Šiemet vėl turėjo daryti remontą, todėl netikėjome pažadais, pradėjome dirbti“, – atviravo A. Sirtautas.

Visi puikiai prisimena, kad prieš du metus, Šyšai patvinus, kartu su potvynio vandenimis nuplaukė ir zuikių šeimynos skulptūros. Tąkart A. Sirtautui ilgaausius pavyko sugaudyti, bet vėliau Šilutės prieplaukoje trumpam paliktas skulptūras rado vandališkai sudaužytas.

Ar jis nesibaimina gamtos stichijų ir vandalų šiemet? Ar po ano įvykio nenusviro rankos?

Pasak menininko, gamtos stichiją gulbės turėtų atlaikyti, nes yra judančios. Nebent gali pridaryti žalos plaukiančios medžių šakos po vėtros.

A. Sirtautas džiaugiasi, kad šįkart skulptūrų gamybai gavo dalinį finansavimą iš Šilutės jaunimo užimtumo programos. Jis norėtų, kad ateityje šis Šyšos projektas išaugtų iki skulptorių simpoziumų, į kuriuos atvyktų kūrėjai. Tai, pasak, menininko išlaisvintų Šilutę iš provincialumo. Jis deda daug vilčių į šalia Šyšos remontuojamą namą, kuriame menininkai galėtų gyventi ir kurti.