Į Šyšą teka srutomis dvokiantis vanduo

SRUTOS 1Už Grabupiuose esančio kiaulių komplekso porą kilometrų į pietinę pusę, Gnybalų kaimo miško pakraštyje, yra melioracijos griovys, į kurį suteka sausinimo sistemos rinktuvuose susikaupiantis vanduo. Griovio vanduo būtų skaidrus kaip krikštolas, tačiau iš vieno rinktuvo teka galimai kiaulių srutų nuotekomis užterštas vanduo.

Faktą, kaip teršiamas vanduo, kuris vėliau suplaukia į Šyšą, šiandien, t.y. ketvirtadienį, užfiksavo šilutiškiai verslininkai Rimas Jaruškevičius, Edvardas Jurjonas bei rajono politikas Vladas Kainovaitis, einantis ir grabupių seniūnaičio visuomenines pareigas. Į taršos vietą buvo pakviesti žiniasklaidininkai bei aplinkos apsaugos specialistai.

SRUTOSTaršos vietą aptikę verslininkai stebėjosi, kaip atsargiai situaciją vertino Šilutės aplinkosaugininkų vadovė Galina Misevičienė ir jos pavaldiniai Valentinas Ščerveninas bei Pranas Sirtautas. Jie abejojo, ar čia tikrai užterštas vanduo, o gal tik drumstas…

Inspektoriai paėmė vandens mėginį ir pažadėjo po 7 dienų informuoti apie tyrimų rezultatus.

Kad putojantis ir pilkšvai drumstas vanduo turi kiaulių srutų kvapą, galima buvo nustatyti ir be jokios labaratorijos. Tiesiog tarp delnų patrynus šį vandenėlį, niekam abejonių nekilo, kad šis skystis tikrai yra pabuvojęs kiaulių komplekso sėsdintuvuose. Tik kaip jis pateko į melioracijos sistemos vieną rinktuvą?

Tai gali būti ir sudėtingesnių tyrimų klausimas. Reikia tikėtis, kad „Šilutės naujienų” laikraštyje antradienį apie tai žinių bus daugiau.