Į turgų eisime ir H.Šojaus gatvėje jausimės saugiau

3 eismas sojaus gatveSaugaus eismo komisijos posėdyje priimtas sprendimas prisidės prie to, kad trečiadieniais ir šeštadieniais į Šilutės turgavietę plūstantys žmonės bus saugesni. Komisija pritarė Turgaus administracijos prašymui leisti turgavietės prieigose įrengti pėsčiųjų perėją.

Taip pat priimtas sprendimas uždrausti automobiliams stovėti dešinėje H.Šojaus gatvės pusėje, palei prekybos centrą IKI, priešais vaikų darželį „Žibutė“.

Todėl vairuotojai turėtų būti budresni, kad nepražiopsotų naujo gatvių ženklinimo.

Turgaus prieigose būsime saugesni

Kad turgaus dienomis Šilutės turgavietės prieigose būna pėsčiųjų ir automobilių spūstys, žino kiekvienas, kam teko turgavietėje lankytis. Ypač vienų ir kitų tiršta būna įvažiavime, kuriuo įsukama ir į UAB „Šilutės komunalininkas“ kiemą.
Blogiausia, kad į turgų ir į komunalininkų kiemą einantys ir važiuojantys žmonės niekaip negali susiorientuoti, kas šioje vietoje turi pirmumo teisę. O pėstiesiems čia nuo vieno šaligatvio iki kito tenka pereiti maždaug 25 metrų ruožą.

„Žmonių ir mašinų šioje vietoje turgaus valandomis būna labai daug, visi zuja pirmyn ir atgal“, – sakė komisijai turgaus direktorius Alfonsas Vanagas. „Tai vieta, kurioje būna tikras chaosas, pėstiesiems čia tikrai nesaugu“, – pritarė jam „Šilutės komunalininko“ vadovas Audrius Benkunskas.

Komisija pritarė, kad šioje vietoje būtų įrengta pėsčiųjų perėja, ją įrengti pavesta seniūnijai, o perėją žymintis „zebras“ jau „atgulė“ turgaus prieigose.

H.Šojaus gatvėje nestovėsime

Vietoje paprastos pėsčiųjų perėjos padaryti iškilią, kuri pristabdytų greičio mėgėjus, ties „Liepos“ parduotuve prašė ir Liepų gatvės gyventojai. Bet komisija nutarė, kad tai netikslinga, mat ši gatvė nėra labai judri, be to, ji gana trumpa, todėl automobiliai joje nespėja įsibėgėti. Automobilių stovėjimą prašoma riboti ir H.Šojaus gatvėje, toliau prekybos centro IKI.

Šioje vietoje tikros spūstys susidaro rytais ir pavakarę, kuomet tėvai atveža savo atžalas į kairėje gatvės pusėje esantį vaikų darželį „Žibutė“ ir atvažiuoja jų pasiimti. Automobiliai tuomet sustatomi abiejose gatvės pusėse, o tada tampa beveik nebeįmanoma ja pravažiuoti.

Uždraudus stovėti dešinėje gatvės pusėje tėvams nebereikės į darželį vesti vaikų per gatvę, todėl taip bus jiems ir jų vaikams saugiau.

Stovėti šioje gatvėje bus draudžiama iki jos pabaigos, draudžiantys ženklai čia jau užsakyti ir bus pastatyti artimiausiu metu.