Į Turkiją – su kostiumu ar su trumpikėmis?

Savo pažadą bet kokiu atveju išvykti atostogauti meras Virgilijus Pozingis įvykdė, įvilkęs į abejotinos komandiruotės kostiumą. O gal - į maudymosi trumpikes?.. / © silutesnaujienos.lt Visą praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybė gyveno be aukščiausiojo savo vadovo – mero Virgilijaus Pozingio. V.Pozingis mįslingai prapuolė praėjusį pirmadienį, išpildęs prieš kelias dienas politikams išsakytą grasinimą, kad ir negavęs leidimo atostogauti vis tiek atostogaus.

Oficialus rajono mero V.Pozingio kelionės į Turkijos Konaklio savivaldybę tikslas – dalyvauti susitikime „Bendradarbiaujančių miestų naujų projektų rengimas”. Savivaldybės klerkai teigia, kad penktadienį meras gavo tokį kvietimą iš Konaklio mero Abdullah Sonmez.

Tačiau ketvirtadienį vykusio rajono Tarybos posėdžio metu politikams meras nė neužsiminė, kad jis turi kvietimą vykti į Konaklį. Posėdžio metu V.Pozingis rajono politikų prašė išleisti jį dešimčiai dienų atostogų. Sakė, kad atostogas yra susiplanavęs jau iš anksto.

Didžiausiam V.Pozingio nusivylimui, didesnė dauguma politikų (15 balsų) nusprendė, kad atostogauti merui dabar nėra pats geriausias metas. Bet savo pažadą vis tiek išvykti atostogauti meras įvykdė įvilkęs į abejotinos komandiruotės kostiumą…

Skaudžiausia naujiena rajono merui V.Pozingiui buvo ne tik opozicijos užsispyrimas jo neišleisti atostogauti, bet ir tai, kad 9 opozicijos politikai jam ir jo pavaduotojams Vaidui Paviloniui bei Stasei Skutulienei paskelbė nepasitikėjimą ir reikalavimą per 20 dienų sušaukti neeilinį rajono Tarybos posėdį, kuriame svarstytų jų atleidimą iš pareigų.

Tokios įvykių aplinkybės rajono politikams ir visuomenei sukėlė įvairių prielaidų: ar rajono Taryboje yra pakankamai tvirta valdančioji koalicija, ar rajono meras savo asmeninėms kelionėms įgyvendinti nesinaudoja specialiai tam sukurptais raštais, ar nepiktnaudžiauja pareigomis bei Savivaldybės finansais?

Ką apie tokius mįslingus aukščiausiosios valdžios poelgius mano rajono politikai?

 

Algirdas BALČYTIS, rajono Tarybos opozicijos lyderis, socialdemokratas, buvęs rajono meras:

– V.Pozingio kelionė į Konaklį turi daug neaiškumų. Politikų dauguma nesutiko išleisti merą atostogų dabar, nes manome, kad meras turėtų atostogauti tuomet, kai visa rajono Taryba išeis vasaros atostogų, t.y. rugpjūčio mėnesį.

V.Pozingis į rajono Tarybos sprendimą, liaudiškai sakant, nusispjovė ir nusprendė pakeliauti nedelsdamas. Jis dar kartą parodė visam rajonui, koks yra „teisingas“, „sąžiningas“…

Šitas mero poelgis tikriausiai atvers akis ir kitiems politikams, sprendžiant jo ir jo pavaduotojų atstatydinimo klausimą interpeliacijos svarstymo metu.

Šarūnas LAUŽIKAS, rajono Tarybos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas, dvi kadencijas ėjęs rajono mero bei savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas:

– Turiu nemažai patirties bendradarbiaujant su užsienio partneriais, bet toks precedentas įvyko pirmą kartą. Nesu girdėjęs, kad į dalykinį bendradarbiaujančių savivaldybių susitikimą kas nors pakviestų paskutinę akimirką, kaip kad ketina mus įtikinti V.Pozingis: neva penktadienį gavo kvietimą, pirmadienį jau išvyko…

Paprastai apie tokius susitikimus abi šalys susitaria mažiausiai prieš mėnesį. Juk yra parengiamieji darbai – turi būti rengiami pasiūlymai dėl galimų projektų. Pasiūlymai aptariami Plėtros ir planavimo skyriuje, sudaroma komandiruotės komanda. Šiuo atveju rajono meras V.Pozingis į dalykinę komandiruotę išvyko net be vertėjo…

Toks V.Pozingio poelgis kelia susirūpinimą ir pagrįstas prielaidas, kad jis pasinaudojo mero statusu įgyvendinti privačią anksčiau suplanuotą kelionę.

Arvydas JAKAS, rajono Tarybos Kontrolės komiteto narys, judėjimo TAIP Šilutės skyriaus pirmininkas, buvęs rajono meras:

– Be jokios abejonės, sugrįžus merui iš Turkijos, Kontrolės komitete bus pareikalauta pateikti detalią ataskaitą. Jeigu V.Pozingis nesugebės pagrįsti, ką jis nuveikė Konaklyje per komandiruotę, reikės sudaryti komisiją, kad šį incidentą išsiaiškintų iki galo.

Būtų labai negražus faktas mūsų savivaldos istorijoje, kad rajono meras V.Pozingis, siekdamas įgyvendinti savo privačius planus, pasinaudojo užsienio savivaldybės – mūsų partnerės paslaugumu. Bet kokie nesąžiningi ar abejonių keliantys poelgiai kompromituoja tarptautinį bendradarbiavimą, ypač kai keliones galima susieti su privačiais interesais. Bet kuris kitas bendradarbiaujančių savivaldybių kvietimas atvykti į dalykinį susitikimą visuomenei dabar gali pasirodyti kaip abejotinas.

Genovaitė KIMBRIENĖ, rajono Tarybos Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė:

– Aš tikiu, kad rajono meras išvyko į komandiruotę ir iš šios kelionės parsiveš naujų bendradarbiavimo idėjų ar net sutarčių projektų.

Rajono opozicijos sprendimas neleisti mero kasmetinių atostogų mane gerokai nustebino. Sprendimo projektas leisti merą atostogų buvo svarstytas visuose komitetų posėdžiuose ir niekas iš politikų neprieštaravo, teikė šį klausimą svarstyti Tarybos posėdyje. O paskui gavosi tikras akibrokštas.

Edvardas VITKAUSKAS, rajono Tarybos narys, Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas:

– Aš, vadovaudamas savo kolektyvui, tikrai nevykčiau į jokią komandiruotę ar net į suplanuotą atostogų kelionę, jei iškiltų personalo problemų. Rajono meras pasielgė kitaip.

Žinant, kad jam ir jo artimiausiems pavaldiniams paskelbtas nepasitikėjimas, kelionė į Turkiją atrodo neatsakingai.

V.Pozingiui sužinojus apie interpeliacijos pareiškimus derėjo pasilikti darbo vietoje ir bandyti išsiaiškinti nepasitikėjimo argumentus, ieškoti kompromiso.

Alfonsas VANAGAS, rajono Tarybos narys, Etikos komisijos pirmininkas, socialdemokratas:

– V.Pozingis savo planus išvažiuoti atostogų įgyvendino, nors tam prieštaravo dauguma rajono politikų. Meras pasirinko keistą būdą išsisukti iš situacijos. Manau, kad jo pademonstruota nepagarba rajono Tarybai turės pasekmių.

Silutes naujienu LOGO