Į valdžią grįžta trys buvę rajono merai

VALDZIARytoj, trečiadienį, 14 valandą įvyks neeilinis rajono Tarybos posėdis, kurio metu bus toliau formuojama naujoji savivaldybės vadovybė.

Šilutės rajono merė Daiva Žebelienė jau informavo visuomenę, kad neeiliniame posėdyje bus renkami du mero pavaduotojai, atstatydinami iš pareigų administracijos direktoriaus pavaduotojai – Dainora Butvydienė bei Raimundas Ambrozaitis, skiriamas naujas Savivaldybės administracijos direktorius ir du jo pavaduotojai.

R.Ambrozaičio atleidimas iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų gali būti tik panaikinta kliūtis jam kopti karjeros laiptais.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus vadovybė, rajono politikai Edvardas Vitkauskas bei Jonas Purlys, kurie tapo naujosios valdančiosios koalicijos dalimi, yra įsitikinę, kad R.Ambrozaitis yra geriausiai pasirengęs eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.

Teko girdėti, kad į direktoriaus pavaduotojus liberalcentristai ketina siūlyti šio darbo patirties turintį Vygantą Kamarauską, o socialdemokratai norėtų direktoriaus pavaduotoju matyti Alvidą Šimelionį, dabar vadovaujantį Socialinės paramos skyriui.
Nepatvirtintais duomenimis, į mero pavaduotojų krėslus ketina sėsti du buvę rajono merai – socialdemokratas Algirdas Balčytis bei konservatorius Šarūnas Laužikas.

A.Balčytis, kritikuodamas ankstesnę rajono vadovybę, ne kartą teigė, kad nesugebama pasiekti konkrečių veiklos rezultatų. Labiausiai jį piktina faktas, kad jau prasidėjo šešti metai, kai rajono Taryba ir Savivaldybės administracija ėmėsi organizuoti Sporto ir pramogų komplekso statybas Šilutėje, Rusnės gatvėje. Politiką piktina, kad per šį laikotarpį nebuvo paskirtas joks atsakingas pareigūnas, kuris spręstų šį klausimą, atsiskaitytų už atliktus darbus.

A.Balčytis yra užsiminęs, kad jis imtųsi iniciatyvos spartinti Sporto ir pramogų komplekso statybų klausimus.

Š.Laužikas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad imtųsi iniciatyvos rengti pasiūlymus, kaip suvaldyti prastą Savivaldybės finansinę situaciją. Jo manymu, pribrendo laikas sutelkti visų rajono politikų darbo patirtį ir įgūdžius ir kartu stengtis mažinti išlaidas, o Vyriausybėje kovoti dėl teisingesnio rajono biudžeto finansavimo, dėl naujų investicinių projektų. Š.Laužikas mano, kad jis turi daug patirties dirbti su Savivaldybės įmonių ir įstaigų valdymu.

Nepatvirtintais duomenimis, abu politikai, buvę rajono merai A.Balčytis ir Š.Laužikas, ketina eiti rajono mero pavaduotojų pareigas visuomeniniais pagrindais, t.y. be atlygio.

Rajono merė D.Žebelienė privalės palikti Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkės pareigas. Todėl į šias pareigas, nepatvirtintais duomenimis, pretenduoja buvęs rajono meras, dabar Liberalcentristų frakcijos narys, sąjungos TAIP Šilutės skyriaus pirmininkas Arvydas Jakas.