Į Žemaičių Naumiestį atriedėjo „Sniego gniūžtė“

naumiestis sniego_gniuzteNors sniego už lango seniai nebėra, bet balandžio pabaigoje į Žemaičių Naumiesčio gimnaziją atriedėjo „Sniego gniūžtė“ – renginys, kurio nuotaikomis jaunimas tebegyvena iki šiol.

„Sniego gniūžtė“ – tai jaunimo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria prevencijai ir skatina tikėjimą, kad kiekvienas iš mūsų gali priimti teisingus sprendimus. Ji padeda ugdyti bendravimo, vadovavimo įgūdžius bei skatina linksmintis be svaigalų.

Šio renginio iniciatorė, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Ib kl. mokinė Evelina Girskytė jau yra dalyvavusi šioje programoje. Sužavėta veiklos linksmumu ir prasmingumu, ji sugebėjo mus visus įtikinti, kad verta organizuoti šią programą ir suteikti jaunimui galimybę praleisti penktadienio vakarą ir naktį kitaip. Pakviesta į Žemaičių Naumiestį programą vedė „Sniego gniūžtės“ jaunimo komanda iš Tauragės „Šaltinių“ progimnazijos, kuriai vadovauja socialinė pedagogė, psichologė Jolanta Daugalienė.

Apie 40 Žemaičių Naumiesčio mokinių ir nedidelės grupelės jaunuolių iš Šilutės pirmosios bei Vydūno, Vainuto gimnazijų bei Katyčių pagindinės mokyklos dalyvavo intensyvioje vakaro ir nakties programoje. Nuo 18 val.
vakaro iki 6 val. ryto vyko pasitikėjimo žaidimai, bendruomeniniai šokiai, švelnumo drama ir apsikabinimai, „Bado žaidynės“, prasmingas darbas grupėse. Subtilūs, teatrališki mokymai, kaip svaigalai gali sugriauti gyvenimą, pamažu atskleidė jaunuoliams, kad tikrai verta pasipriešinti negeriems įpročiams ir patikėti, kad linksmai ir prasmingai galima praleisti savaitgalį ir be jų.

Štai keletas jaunuolių minčių apie renginį: „Puikiai praleidau laiką, atmosfera buvo tokia puiki, kad jaučiausi tarsi nebūčiau mokyklos pastate. Būtinai dar kartą dalyvaučiau“; „Daug sužinojau apie save, susipažinau su daug naujų žmonių“; „Tokiuose renginiuose niekada nelieki vienas, nes tave supa draugiški žmonės“; „Renginys patiko, nes rūpinausi kitais žmonėmis“.

Organizuoti renginį padėjo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos savanoriai, kurie dalyvauja neformalaus vaikų švietimo programoje „Jaunimo asmenybės ugdymas“. Jie registravo jaunimą, paruošė kabinetus veiklai, ruošė ir dalijo vakarienę bei „naktipiečius“, prižiūrėjo tvarką gimnazijoje, po renginio sutvarkė patalpas.

Džiaugiamės šia veikla ir esame dėkingi nuostabiems programos vedėjams iš Tauragės. Jau planuojame naujus susitikimus, nes pagrindinė visų dalyvių nuotaika: kada dar kartą įvyks susitikimas ar trijų dienų „Sniego gniūžtės“ stovykla.