Į žudiko dvarą Šilutės rajone buldozeriai dar nevažiuos

 

Untitled-2 copyUž šešiolikos žmonių tyčinį nužudymą iki gyvos galvos kalėti nuteistas Sigitas Gaidjurgis gali ramiau atsikvėpti – milžiniškoje jo sodyboje Šilutės rajone dar nebus griaunami nelegalūs pastatai.

Klaipėdos apygardos administracinis teismas iš dalies patenkino šioje sodyboje gyvenančios S.Gaidjurgio vaikų motinos Rasos Ramanauskaitės prašymą dėl savavališkos statybos padarinių pašalinimo termino pratęsimo.

Moteris prašė šį terminą pratęsti pusantrų metų, o teismas jį sutrumpino iki metų. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija dar praėjusių metų rudenį nurodė sodyboje šeimininkaujančiai S.Gaidjurgio sugyventinei nugriauti nelegalius statinius. Viskas turėjo būti padaryta iki rugpjūčio 3 dienos, bet beveik per metus situacija nepasikeitė.

R.Ramanauskaitei priklausanti kelių hektarų sodyba plyti atokioje vietoje šalia Karaliaus Vilhelmo kanalo, Klaipėdos ir Šilutės rajonų paribyje. Iš kitos pusės tyvuliuoja Svencelės pelkė, o sodyba patenka į Svencelės telmologinį draustinį, todėl čia yra statybų apribojimų.

Priartėti prie buvusių S.Gaidjurgio namų ten vedančiu keliu – pavojinga. Aplinkines pievas juosia tvora, o prie vartų pritvirtintas užrašas „Privati valda“ . Anksčiau kabojo ir perspėjimas apie piktus šunis.

Sodyba aptverta trijų metrų aukščio mūrine tvora. Ją taip pat buvo nurodyta nugriauti. Prie sodybos nei prieisi, nei ją apžiūrėsi – viską slepia aukšti medžiai.

Teritoriją apžvelgti įmanoma tik iš paukščio skrydžio. Nuotraukose iš padebesių matyti keli didžiuliai pastatai R.Ramanauskaitės sodyboje. Prie Vilhelmo kanalo sumontuota prieplauka. Nuo sodybos vandens link veda dar du tilteliai. Atrodo, kad vienu jų patogu pūkštelėti į vėsų vandenį tiesiai iš pirties.

Kad šioje sodyboje daug statybos pažeidimų, valstybės institucijos žinojo seniai. Tačiau tikrintojai čia neatvykdavo, nes, matyt, paprasčiausiai bijojo. Žmonės pasakojo, kad plaukdami Vilhelmo kanalu girdėdavo sodyboje garsiai lojant ne vieną šunį.

Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento darbuotojų teigimu, R.Ramanauskaitės sodyboje neteisėtai iškilo du pagalbiniai pastatai, be statybos leidimo rekonstruotas gyvenamasis namas.

Pernai rudenį dėl šių statinių buvo surašyti pažeidimų aktai. Be to, draustinyje neleidžiama statyti trijų metrų aukščio tvorų. Aplink sodybą ji driekiasi beveik kilometrą.

Dėl tvoros taip pat buvo surašytas savavališkos statybos aktas. Ją turėtų pakeisti vieno metro nesiekianti permatoma tvora. Dar keli statiniai, tarp jų pirtis, pavėsinė, šuns būda, laipteliai Vilhelmo kanalo link, yra valstybinėje žemėje, kurią sklypo savininkai yra paprasčiausiai užgrobę. Statybos inspekcijos nurodymu
S.Gaidjurgio vaikų motina nelegalius statinius turėjo nugriauti iki šių metų rugpjūčio, tačiau nurodymų neįvykdė. Prašydama pratęsti savavališkos statybos padarinių panaikinimo terminus R.Ramanauskaitė rugpjūčio 1-ąją, likus porai dienų iki statybos priežiūros specialistų duoto termino nugriauti savavališkus statinius, kreipėsi į Šilutės teismą, tačiau jos prašymą atsisakyta priimti kaip skirtą ne tam teismui.

Tuomet ji prašymą perdavė Klaipėdos apygardos administraciniam teismui. Jis leido savavališkos statybos padarinių pašalinimo terminą pratęsti iki kitų metų rugpjūčio 17 dienos. Jei iki to laiko situacija nepasikeis, neleistinų statinių griovimo turės imtis Statybos inspekcija.

Lrytas.lt inf.