Į Žvejo sodybą pakvietė „Nendrynų raganėlė“

nendrynu raganele rusniskiai DSCN0052Rusnės gyvenimas be teatro neįsivaizduojamas, o vasarai besibaigiant į tradicine tapusią klojimo teatrų šventę „Nendrynų raganėlė 2016“ vėl kvietė atverti duris Etnografinė žvejo sodyba.

Nors renginyje dalyvavo tik du kolektyvai, tačiau aktorių perteikiamos gyvenimiškos situacijos  skatino žiūrovus paieškoti jose savęs, savo artimo ir smagiai iš visko pasijuokti.   

Sveikindama teatrų šventės dalyvius ir publiką Salos etnokultūros ir informacijos centro kultūrinės veiklos vadybininkė Sonata Verbučianskė sakė, jognendrynu raganele usenai DSCN0171 didžiausias nuopelnas, kad Rusnėje vyksta „Nendrynų raganėlė“, priklauso garbiai salos gyventojai Virginijai Gajauskienei. Būtent dėl šios entuziastingos ir nenuilstančios režisierės klojimo teatrų šventė saloje gyvuoja nuo 1998 metų.

Žinoma, renginyje, žiūrovų gretose, sėdėjo ir pati idėjos autorė, kurios rankas vakaro metu papuošė ne viena gėlių puokštė.

Kaip dera šeimininkams, pirmieji į „sceną“ – dekoracijomis papuoštą žvejo sodybos kiemą – išėjo rusniškiai. Rusnės mėgėjų dramos kolektyvas „Keltas“ (vad. Petras Stankus) parodė ištrauką iš Grigorijaus Kanovičiaus pjesės „Slaptažodis – Mūza“ (režisierė V.Gajauskienė). Aktoriai – Petras Stankus (kino režisierius), Kristina Mockienė (jo duktė), Dalia Kubilienė (režisieriaus meilužė) ir Gintaras Banys (režisieriaus draugas) linksmai žiūrovams „papasakojo“, kokie audringi gali būti meno žmonių gyvenimai ir aistros.

Usėniškiai šiemet į Rusnę atvežė ypatingą dovaną – spektaklį, pastatytą pagal kažkada Rusnėje gimusios ir gyvenusios Šarlotės Kaizer apsakymą „Kitą sekmadienį“ bei Pamario sakmes.

nendrynu raganele gajauskiene DSCN9989Usėnų etnografinio teatro vadovė ir režisierė Jūratė Daugalienė prisipažino, jog ir ji, ir aktoriai labai laukė, kada bus pakviesti į salą ir jos gyventojams galės parodyti šį spektaklį, vaizduojantį senųjų salos gyventojų buitį, tarpusavio santykius. Režisierė pakvietė visus smagiai atsipalaiduoti ir vaidinime paieškoti savęs, savo artimo, kaimynų ar savo vaikų.

Spektaklis užbūrė žiūrovus ne tik smagiomis situacijomis, bet ir Pamario krašto dainomis, daugeliui žinomomis iš vaikystės, žiūrovus vertė smagiai pasijuokti iš komiškų situacijų, kurių netrūksta ir šiandieniniame gyvenime.

Šmaikščias situacijas: šeimos santykius, smalsių ir aštrialiežuvių kaimynių intrigas, vyrų kelionę į žvejybą, pamaldas atvaizdavo gausus būrys aktorių: Teresė Lukošienė (ponia Volgemut), Antanas Lukošius (ponas Volgemut), Vytautas Plačas (velniukas), Rūta Silienė (ponia Lozarat), Andrius Gedvila (klebonas), Juozas Stražnickas (varpininkas), Rūta Plačienė (varpininko žmona), Zosė Židackienė (vargonininkė Ela), Aldona Rauktienė (ponia Leman), Onutė Miliauskienė (ponia Merlė), Jūratė Plačienė (Ema).

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.