Įdomi ir prasminga LPKTS Šilutės filialo bendruomenės vasaros veikla

tremtiniu filialo_vasaraKartu su besibaigiančia vasara kelionė į Telšius vainikavo eilę įvairių LPKTS Šilutės filialo draugijos renginių.

Rugpjūčio pradžioje draugijos nariai, tremtinių choras ,,Pamario aidas“ 29-ąjį kartą dalyvavo respublikiniame LPKTS sąskrydyje ,,Su Lietuva širdy“. Ten išklausė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos, Viktoro Pranskiečio, LPKTS pirmininko Gvido Rutkausko ir kitų politinių veikėjų sveikinimus, pritarė pateiktoms rezoliucijoms.

Rugpjūčio 20 d. vykstantys į Telšius iš anksto žinojo – kelionė bus ypatinga, nes įvyks ilgai derintas susitikimas su Žemaitijos vyskupu ordinaru Kęstučiu Kėvalu.

Visas menas Telšių mieste sukurtas kaip sisteminis kelias, vedantis nuo vieno objekto prie kito, pasakojantis išskirtinio regiono – Žemaitijos ir jos sostinės Telšių istoriją. Dvi valandas gidė vedžiojo po senamiestį, stebinantį savo istorija, grožiu ir didingumu. Gidės pasakojimas, paįvairintas žemaitiškais posakiais ir šmaikščiais išsireiškimais pridėjo gerų emocijų ir sklaidė karštos dienos nuovargį kylant į aukštokas kalvas.

Atramine Insulos kalvos siena, ant kurios įtikinamai surašyta ypatinga žemaičių pagarba savo kalbai, papročiams, unikaliai istorijai pakilome ant aukščiausios miesto kalvos. Ketvirtą šimtmetį skaičiuojančioje šv. Antano Paduviečio katedroje Vyskupas K. Kėvalas visą valandą maloniai pasakojo bažnyčios istoriją, džiaugėsi, kad pavyko naujai atkurti buvusį sovietmečiu uždažytą interjerą. Kadangi vyskupas yra Lietuvos Vyskupų konferencijos švietimo komisijos pirmininkas, į Šilutės tremtinių pirmininkės Reginos Tamošauskienės pastebėjimą, kad gal reikėtų į jaunimo mokymą įtraukti daugiau medžiagos apie tautos genocidą, jo pasekmes, pritarė šiai minčiai.

Po įdomių, malonių įspūdžių neatpažįstamai išsipuošusiame Telšių mieste, keliautojai pagerbė Rainių kankinius, aplankė Kančios koplyčią.

Varniuose, Vyskupystės muziejuje, šmaikščiai žemaitiškai nusiteikęs laukė muziejaus vedėjas Antanas Ivinskis. Nepastebimai prabėgo pusantros valandos ekskursija po muziejų, katedrą, Lurdo grotą.

Už įdomią, prasmingą kelionę keliautojai dėkojo ekskursijos sumanytojai ir vadovei Onai Kuskienei, filialo pirmininkei Reginai Tamošauskienei.

Rugpjūčio 23 d. Šilutės filialo tremtinių grupė kartu su kitais šilutiškiais vyko į Vilnių, dalyvavo istorinio Baltijos kelio 30 – mečio minėjime.