Iki H.Šojaus jubiliejaus politikai nespėjo muziejų pavadinti mecenato vardu

sojus tarp moriuArtimiausiame savivaldybės Tarybos posėdyje yra numatyta suteikti naują vardą Šilutės muziejui – jis bus vadinamas Šilutės Hugo Šojaus muziejumi.

Iniciatyva H.Šojaus 170-ųjų gimimo metinių proga šio garbaus kraštiečio vardą suteikti jo dvare įsikūrusiam Šilutės muziejui kilo gerokai iki jubiliejaus. Tikėtasi, kad balandžio 1-ąją minimą H.Šojaus jubiliejų bus galima pasitikti prasmingai įamžinus jo vardą Šilutės muziejaus pavadinimą. Juk Šilutės muziejus kaip tik ir įsikūręs H.Šojaus dvare, jis yra perėmęs išlikusias itin vertingas H.Šojaus ir jo vaikų sukauptas istorines kolekcijas.

Muziejaus kolektyvas įsipareigojo ir toliau nuosekliai vykdyti įvairias veiklas, garsinti Hugo Šojaus darbus, jo kultūrinį palikimą Šilutėje ir už jos ribų.

Buvo numatyta, kad H.Šojaus vardas Šilutės muziejui bus suteiktas kovo 26-ąją vyksiančio savivaldybės Tarybos posėdžio metu. Bet politiniai viražai lėmė, kad H.Šojaus jubiliejų paminėjome ne jo vardu pavadintame muziejuje. Mat meras Vytautas Laurinaitis kovo 25-osios pavakare skubiai pakeitė Tarybos posėdžio datą – paskelbė, kad posėdis vyks (tikėtina) tik balandžio 9 dieną.

Tada Šilutės muziejus ir turėtų gauti Šilutės miesto mecenato Hugo Šojaus vardą.

Vėliau vyks biurokratinės procedūros: bus parengti ir tvirtinami naujos redakcijos muziejaus veiklos nuostatai, muziejaus pavadinimas registruojamas registrų centre ir kitose institucijose. Muziejininkai savo įstaigoje turės atlikti visus reikalingus veiksmus, susijusius su įstaigos pavadinimo pakeitimu.