Iki rugsėjo 15 d. privaloma užregistruoti visas šalyje laikomas kiaules

kiaules

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šiandien įsigalioja reikalavimas visiems šalies kiaulių laikytojams įregistruoti ūkiuose laikomas kiaules. Visi kiaules laikantys ūkininkai šį nurodymą privalo įvykdyti iki š. m. rugsėjo 15 d. Kiaulės registruojamos nemokamai  teritorinėse VMVT.

„Specialistams svarbu turėti kuo tikslesnius duomenis apie laikomų kiaulių skaičiaus pasikeitimus visoje šalyje ir atskirose teritorijose, – sako VMVT direktorius dr. Jonas Milius. – Daugiausia rūpesčių mums kelia pavienių, atokesnių kaimų ir vienkiemių gyventojai savo reikmėms auginantys vieną ar dvi kiaules. Daugelis jų vis dar mano, kad registruoti būtina tik komerciniais tikslais auginamus gyvūnus. Tad šiuo metu svarbiausias uždavinys – užtikrinti, kad visi ūkinių gyvūnų laikytojai gautų teisingą informaciją, žinotų kur kreiptis ir laiku užregistruotų savo auginamas kiaules“.

Apie privalomą kiaulių registraciją gyventojus informuos teritorinių VMVT inspektoriai, savivaldybių administracijų ir seniūnijų darbuotojai. Jiems pavesta aplankyti visus ūkius, konsultuoti ir padėti ūkininkams užpildyti privalomus dokumentus.

Kiaulių laikytojai privalo registruoti kiaules ir jų laikymo vietas bei bandas. Šie gyvuliai registruojami bandomis ir visa jų apskaita vykdoma pagal laikytojų praneštus duomenis. Kiaulių registracija yra nemokama, o duomenis atnaujinti bus privaloma kas ketvirtį.

Ūkinių gyvūnų laikytojų kontrolę vykdantiems teritorinių VMVT inspektoriams nustačius kiaulių ženklinimo ir registravimo pažeidimų, pirmiausia kiaulių laikytojai bus įspėjami, o vėliau, jei nurodymai ir toliau nebus vykdomi, gali sulaukti piniginių baudų. Pagal Administracinės teisės pažeidimų kodekso 110 straipsnio 1 dalį, gyvūnų ženklinimo ir registravimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki 200 litų.