Įkliuvo telefoninis sukčius, reikalavęs 12 tūkst. litų

659df6Pirmadienio vidurdienį policijai įkliuvo telefoninis sukčius, iš šilutiškio reikalavęs 12 tūkstančių litų.

Policija įspėja, kad sukčiavimo bumas vėl atsinaujina, sukčiai naudoja ir senas gudravimo schemas, ir prigalvoja naujų.

Apie 12.30 val. į telefoną Šilutės miesto gyventojui paskambinęs nepažįstamas vyras prisistatė policijos pareigūnu. Jis paaiškino, neva vyro dukra partrenkė žmogų ir yra reikalingi 12 000 litų.

Šilutiškis iš karto suprato, kad tai telefoninis sukčius, tačiau nesutriko. „Taip, tikrai turiu tokią dukrą“, – dėstė jis. O padėjęs telefono ragelį nedelsdamas paskambino policijai ir pranešė apie rezgamą pinigų išviliojimą.

Pareigūnai operatyviai, per valandą sulaikė sukčių klaipėdietį, kuris atvyko paimti pinigus.

Dėl šio fakto Šilutės r. PK pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nė karto dar neteistam devyniolikmečiui apgavikui bus pareikšti įtarimai pagal LR BK 22 str. 1 d., 182 str. 1 d., dėl pasikėsinimo sukčiauti.

Tą dieną Šilutės policija sulaukė ir daugiau skambučių iš miesto ir rajono gyventojų, kuriems taip pat skambino sukčiai, bandantys išvilioti didesnes ar mažesnes sumas pinigų. Tačiau šilutiškiai šį kartą ant kabliuko neužkibo, jie iš karto įtarė, kad tai gali būti telefoninių sukčių pinklės.

Policijos pareigūnai primena, kad įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo ar įtariamojo.

Todėl neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų. Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitinkinkite, ar tikrai jam reikalinga jūsų pagalba. Jeigu tikrai jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo.

Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefonu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas.
Neperduokite pinigų per tarpininkus, neperveskite jų į nurodytas banko sąskaitas.  Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.

Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų jus aplankė.

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju numeriu 112 arba 02.

Silutes naujienu LOGO