Ilgaamžė juknaitiškė savo gyvenimą pašventė dukroms

ilgaamze drukteinieneGarbingą 90-ies metų sukaktį spalio 5-ąją paminėjo Juknaičiuose gyvenanti Magdelena Drukteinienė. Anot jubiliatės dukrų, kartu gyvenančios Nijolės Jurkienės ir iš Rukų atvykstančios mamą aplankyti Vandos Pankevičienės, smagu, kai tokio gražaus jubiliejaus šventė užsitęsia beveik mėnesį.

Apsuptai svečių, sveikintojų ir blyksint žiniasklaidos atstovų fotoaparatams, mamai dukros sakė, kad ji, sulaukusi 90-ies, tapo tikrų tikriausia žvaigžde.

Gyvenime daug dirbo

Aplankyti močiutės ir pasveikinti su ypatinga švente vieni po kitų vyko giminaičiai, su gėlėmis į sodybą Juknaičių kaime, Alkos gatvėje, užsuko ir atstovai iš Savivaldybės: rajono meras Vytautas Laurinaitis, Socialinių reikalų skyriaus vedėjas, jubiliatės kaimynas Alvidas Šimelionis, taip pat Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys, seniūnijos socialinė darbuotoja Vita Gečienė.

Pasakodamos apie ilgaamžės mamos gyvenimą dukros Nijolė ir Vanda pripažino, jog turbūt ilgaamžiškumo paslaptis yra darbas. „Mama visą gyvenimo daug dirbo, augino vaikus ir viską atidavė jų gerovei“, – sakė jos.

Magdelena kartu su tėvais, trimis seserimis ir dviem broliais į Šilutės rajoną, Pašyšių seniūnijoje esantį Drunšilių kaimą, atsikraustė būdama devyniolikos. Šeima tokį sprendimą priėmė dėl to, jog buvusiuose namuose Skuodo rajone neturėjo nei pastovaus pragyvenimo šaltinio, nei žemių, nei turto.

Norėdama padėti skurdžiai besiverčiantiems tėvams, jauna mergina kibo į ūkio darbus. Netrukus sutiko ir būsimą gyvenimo bendrakeleivį, vyrą Juozą Drukteinį. Susituokusi moteris paliko tėvų namus ir su vyru apsigyveno Juknaičiuose.

Tačiau gyvenimas nepraeina, nepalikdamas ir skaudžiai įsirėžusių pėdsakų. Vieną dieną Magdelena, jau besirūpinanti trimis mažametėmis dukrelėmis, išgirdo itin skaudžią žinią – darbo metu tragiškai žuvo jos vyras. Moteris tuomet tematė vieną viltį – augančias dukras, kurioms ir pašventė tolesnį savo gyvenimą.

„Mama visą gyvenimą sunkiai dirbo: ūkyje melžė karves, laisvą minutę prižiūrėjo namus, daržus, puoselėjo braškynus, mezgė, gamino“, – pasakojo dukros.

Vienas šilčiausių atsiminimų, anot Vandos, yra tai, jog mama mėgo kepti namie keptą duoną. „Kaime žmonės duoną pirkdavo iš parduotuvės, o mes ją valgydavome iškeptą namuose. Turbūt todėl pirktinė duona mums buvo savotiška egzotika. Norėdamos jos paragauti, parduodavome naminę, o už gautus pinigus pirkdavome valdiškos“, – prisiminimais dalijosi pašnekovė.

Dienas leidžia ramybėje

Įsikūrusi dukros Nijolės ir žento Jono Jurkų puoselėjamoje sodyboje Juknaičiuose, močiutė savo užtarnautas ramybės dienas dažniausiai praleidžia stebėdama vaizdus pro langą ir besimelsdama. Pamaldumą išugdė tėvai, irgi buvę itin religingi.

Senolės kasdienybę praskaidrina užsukanti dukra Vanda iš Rukų, anūkai, kurių jau yra šeši, bei proanūkiai, taip pat – šeši. Vyriausiajam iš proanūkių šiuo metu septyniolika, o mažiausiam – vos pusė metų.

Trečioji M.Drukteinienės dukra Angelė įsikūrė Vokietijoje ir gimtinę aplanko retai.