Ilgaamžės Marės Jasienės turtas – 70 šeimos narių

95 metu mare jasiene su sunumiGražaus jubiliejaus išvakarėse pulkas svečių užsuko į Juknaičių seniūnijos Piktaičių kaime jau kelias dešimtis metų ūkiškai besiverčiančių Vaclovo ir Laimos Jasų sodybą. Apgaubta sūnaus ir marčios globa, rūpesčiu bei šiluma svečius pasitiko ir 95-mečio sulaukusi garbingiausia šeimos narė – Marė Jasienė. Ją sveikino Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys ir socialinė darbuotoja Vita Gečienė.

Ilgaamžė šiandien dienas leidžia mėgaudamasi ramybe bei retkarčiais paskaitinėdama brangiausius skaitinius, saugomus nuo senųjų laikų, – maldaknygę.

Bet vis dėlto jubiliatės turtas – ne tik branginamos senosios maldos, bet ir gražus būrys giminės: užauginti 5 sūnūs ir 5 dukterys, savo gyvenimo kelius skinasi 27 vaikaičiai, auga net 32 provaikaičiai ir 1 proprovaikaitis.

M.Jasienė šeimą sukūrė ten, kur ir gimė – Žemaitijoje, Šilalės rajone, Vaičių kaime. Čia sutiko būsimą vyrą Joną, čia gimė devynios atžalos. Vėliau, kai senojoje trobelėje gausiam būriui pasidarė per ankšta, Jasai sulaukė pasiūlymo apsigyventi Piktaičių kaime. Atvykę čia, jie įsikūrė senoje vokiečių gyventojų sodyboje, Piktaičiuose gimė paskutinė Marės ir Jono Jasų atžala.   Šeima, puoselėdama ir brangindama tradicijas, ir dabar gyvena toje pačioje sodyboje. Apie namų praeitį bei istoriją byloja prie įėjimo į namą stovintis kryžius, pastatytas buvusių vokiškos kilmės gyventojų. Anot sūnaus V.Jaso, anksčiau į sodybą aplankyti kryžiaus, senų giminės kapelių, esančių sode, vis užsukdavę buvusių savininkų palikuonys, tačiau dabar kartos pasikeitė ir svečių sulaukiama retai.

56-erius metus puoselėjama Jasų sodyba tapo vaikams ne tik gimta, bet ir menančia šeimos praeitį. Šiandien sodybos iš tėvų perėmė aštuntasis vaikas – Vaclovas, daugeliui žinomas kaip sėkmingas ir darbštus ūkininkas, auginantis apie 100 galvijų ir besiverčiantis pienininkyste.

Pasakodamas apie mamą, vyras neslepia dėkingumo, kad ji visą gyvenimą, sunkiai dirbdama ūkyje melžėja, augindama 10 vaikų, nuolat juos lenkė prie darbo. Tad nebuvo problemų, kad vaikai pasuks klystkeliais. Atvirkščiai – jie visi perėmė mamos ir tėvo pavyzdžius, užaugo dorais, darbščiais žmonėmis.

Kadangi pirmieji sveikintojai apsilankė jubiliejaus dienos išvakarėse, rugsėjo 18-ąją, Jasų sodyboje tvyrojo būsimos šventės – šeimos ir plačios giminės suvažiavimo nuotaikos.

„Savaitgalį į namus suvažiuos visi vaikai, iš kurių, ačiū Dievui, dar esame visi gyvi. Atvažiuos ir anūkai, ir proanūkiai. Mūsų bus tikrai daug“, – artėjančios šventės nuotaikomis dalijosi Vaclovas.