Ilgąjį savaitgalį – pažeidimai ir Šilutės grožio salone

 

1979 0c17a9149de105403a14a8fd285e8cd7Manikiūrininkė nedėvėjo asmens apsaugos priemonių (dirbo be skydelio), po suteiktos paslaugos nedezinfekavo paviršių (patalpose buvo labai nešvaru), netinkamai vykdė įrankių sterilizaciją. Tokį pažeidimą užfiksavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, ilgąjį savaitgalį patikrinę grožio saloną.

Iš viso Šilutės rajone buvo atlikta 12 patikrinimų paslaugų teikimo ir prekybos vietose, siekiant įsitikinti, ar vykdant veiklą laikomasi sušvelninto karantino reikalavimų.

Lietuvoje gegužės 1–3 dienomis iš viso patikrintos 1304 prekybos ir paslaugų teikimo vietos

Pasak NVSC atstovų, patikrinimų metu buvo vertinama, ar laikomasi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, t. y. ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę lankytojai, ar skelbiami įspėjimai rizikos grupių asmenims ir kitų karantino reikalavimų.

Didžiąją dalį – 60 proc. (788 vietos) visų patikrintųjų sudarė grožio paslaugų teikėjai, 23 proc. (302 vietos) – ne maisto (drabužių, avalynės, buities prekių ir kt.) prekybos vietos, 17 proc. (214 vietų) – turgavietės, muziejai, sportavimo ir paslaugų vietos, botanikos sodai, viešosios vietos, kuriose prekiauta augalais, skirtais sodinti.

Iš visų 1304 savaitgalį patikrintų paslaugų teikimo ir prekybos vietų, pažeidimai nustatyti 66-iose iš jų, tai sadaro 5 proc. visų patikrinimų. Didžioji dalis pažeidimų užfiksuota grožio paslaugų teikimo vietose – net 87 proc. visų pažeidimų. 8 proc. visų nustatytų pažeidimų užfiksuota ne maisto prekybos vietose, 6 proc. – turgavietėse.

Pagrindiniai pažeidimai buvo šie: paslaugos teikimo metu nedėvimos visos reikalingos apsaugos priemonės (nėra akių apsaugos priemonių), nepateikta įspėjanti informacija rizikos grupių asmenims. Nustatyta ir tokių atvejų, kai grožio paslaugos buvo teikiamos neturint šiai veiklai būtino leidimo-higienos paso.

Daugiausiai reikalavimų nesilaikančių paslaugų teikėjų ir prekybininkų šventinį savaitgalį buvo Klaipėdos apskrityje – 46 proc., Kauno – 26 proc. (17 vietų), Vilniaus – 14 proc. (9 vietos).
Savaitgalio patikrinimų tendencija atsispindi ir visos savaitės patikrinimų rezultatuose – iš viso per savaitę patikrintos 2402 paslaugų teikimo ir prekybos vietos Lietuvoje, pažeidimai nustatyti 128-iose iš jų (5 proc.).

Nustatytiems pažeidėjams bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos baudos.

Už minėtų reikalavimų nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų.