Ilgąjį savaitgalį policija įspėja saugotis ilgapirščių

Šilutės policijos pareigūnai. / © silutesnaujienos.ltArtėjant ilgajam savaitgaliui policijos pareigūnai ragina gyventojus nepamiršti saugaus elgesio kelyje, ilsintis gamtoje, lankant viešuosius renginius. Ypač deramai turėtų pasirūpinti savo turto apsauga išvykstantieji iš namų.

Pastaruoju metu policijoje fiksuojama daugiau nusikalstamų veikų, susijusių su vagystėmis iš gyvenamųjų patalpų. Ilgaisiais savaitgaliais ir švenčių dienomis, kai nemažai gyventojų ilsisi ne namuose, aktyviau ima veikti ir ilgapirščiai.

Dėl to išeidami iš namų, net ir vakarui ar nakčiai, gyventojai turėtų nepamiršti imtis bent paprasčiausių būsto apsaugos priemonių – sandariai uždaryti langus, orlaides, balkonų duris, nepalikti pravirų rūsių ir pagalbinių patalpų langų, užrakinti visas duris, pro kurias galima būtų patekti į namus.

Privačių namų gyventojai išvykdami neturėtų palikti kieme vertingesnių daiktų – dviračių, elektrinių prietaisų, įrankių, brangesnių namų apyvokos daiktų. Nereikėtų palikti ir nerakintų automobilių ar bet kokių daiktų juose, kurie patrauktų ilgapirščių dėmesį.

Šį savaitgalį Tauragės, Šilalės, Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse vyks nemažai įvairių renginių, skirtų Valstybės dienai paminėti. Šių renginių metu viešąją tvarką užtikrins gausesnės policijos pajėgos, daugiau pareigūnų dėmesio sulauks ir kitos viešosios erdvės, kur gali būti girtaujama, principingai bus vertinami neblaivūs ar alkoholį vartojantys nepilnamečiai.

Viešųjų renginių metu pareigūnai taip pat ragina gyventojus pasisaugoti kišenvagių, su savimi nesinešti didelių sumų pinigų ar itin vertingų daiktų.