Ilgametė Švėkšnos mokytoja pasitiko 90-ąjį jubiliejų

Jauku mokytojų Julijos ir Broniaus Vilkų namuose Švėkšnos centre. Pasisvečiuoti pas juos proga buvo neeilinė, nes Julija šventė 90 metų jubiliejų. 52 metus Švėkšnoje dirbusi mokytoja vaikus mokė ne tik megzti, austi, siūti, bet ir savo pavyzdžiu rodė atjautą, gerumą, nuoširdų bendravimą.

Su jubiliejumi B. Vilkienę sveikino artimieji, Savivaldybės, seniūnijos ir „Saulės“ gimnazijos atstovai.

„Kai tokie geri mokytojai, tai ir jų mokiniai užauga gerais žmonėmis“, – sakė buvusi jų mokinė, dabar „Saulės“ gimnazijos tikybos mokytoja bei skautų būrelio vadovė Violeta Stonienė.

Su gražiu jubiliejumi mokytoją pasveikino ir Šilutės savivaldybės bei Švėkšnos seniūnijos atstovai.

Bėgo nuo tremties

Julija gimė Panevėžio rajone, ūkininko šeimoje. Turėjo brolį (jis mirė jaunas) ir seserį. Vietovėje, kur šeima gyveno buvo mokykla, ilgaamžė prisimena pirmąją mokytoją, mokyklą, kur patyrė vien gerus įspūdžius.

Baigusi pradinę mokyklą, Julija mokslus tęsė Šeduvos gimnazijoje. Kadangi buvo trėmimo laikotarpis, šeima bėgo ir atkeliavo į Šilutės kraštą. Julijos tėtis įsidarbino į Šilutės mokesčių inspekcijoje, rinko mokesčius.

Julija Švėkšnos gimnazijoje baigė paskutinę klasę ir išvažiavo studijuoti į Vilniaus pedagoginį institutą. Vos per plauką ji neatsisveikino su diplomu, nes paaiškėjo, kad šeima buvo pabėgusi nuo tremties. Visgi viskas baigėsi gerai ir Julija grįžo mokytojauti į Švėkšną.

Kartu jau 64 metus

Mokykloje moteris dirbo 52 metus, išleido 6 laidas abiturientų, apie 120 auklėtinių. Savo mokinius Julija mini tik gražiais žodžiais, sako, kad jos vaikai buvo labai geri.

Dirbdama Julija susipažino ir su būsimu vyru Broniumi, kuris Vilnių išmainė į Švėkšną. „Nors buvau paskirtas į Vilnių, rinkausi kaimišką vietovę. Buvo 1957 metai, daug sumaišties sostinėje“, – prisimena Bronius Vilkas.

Vienas kitam į akį kritę jaunuoliai, po pusantrų metų atšoko vestuves ir kartu jau daugiau kaip 64 metus. „Kaip susipažinome, taip ir gyvename“, – juokauja Bronius. Poros dukra Jūratė gyvena Šiauliuose, yra gydytoja, sūnus Dainius įsikūrė Judrėnuose, yra veterinarijos gydytojas. Julija ir Bronius turi penkias anūkes ir du proanūkius.

Kadangi Julija sunkiai vaikšto, ja rūpinasi vyras. „Tai mano padėjėjas, virėjas, pavaduotojas, viršininkas ir atstovas spaudai“, – linksmai sako Julija.

Veikliam ir bendrauti mėgstančiam Broniui, kuris ir pats greitai minės 90 metų jubiliejų, veiklos nestinga. Jis turi bičių, šiltnamį. Dažnai jo kelias veda į vaistinę, ambulatoriją, parduotuvę, seniūniją, užsuka pasikalbėti su kaimynu, taip pat Broniumi.

Pasveikino seniūnijos ir Savivaldybės atstovai

Kai lankėmės Julijos ir Broniaus namuose, ilgaamžę aplankyti užsuko ir Švėkšnos gimnazijos atstovės. Buvusi Julijos mokinė, dabar mokytoja V. Stonienė prisimena, kad nekantriai laukdavo darbų pamokų. J. Vilkienė ją išmokė siūti, megzti, austi.

„Staklėmis audėme juosteles, pasisiuvome tada madingus kliošinius sijonus. Julija buvo gera, užjaučianti, patarianti“, – prisimena Violeta, kuri dažnai aplanko mokytojų šeimą.

Juliją pasveikinęs Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasidžiaugė, kad dirbusi nelengvą pedagogės darbą ilgaamžė išlaikė jėgas ir sulaukė gražaus jubiliejaus. Dovanų J. Vilkienei jis įteikė simbolinį čekį – 100 Eur ir vitaminų. Seniūnijos socialinio darbo organizatorė Neringa Andrijauskienė J. Vilkienei linkėjo energijos, šypsenos, sveikatos ir susitikti per 95-ąjį jubiliejų.