Ilgėja būsimų merų eilė ir prasideda politikų peštynės

politikaiKetvirtadienį, lapkričio 6 dieną, Šilutės savivaldybės politinio gyvenimo metraštyje įrašyti keli įvykiai: pristatytas pirmasis savivaldybėje visuomeninis rinkimų komitetas ir savo apsisprendimą dalyvauti savivaldos rinkimuose paskelbė Laisvės sąjunga.

 

Be to, „Šilutės naujienas“ pasiekė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pareiškimas „Dėl atsiribojimo nuo buvusių partijos narių Šarūno Laužiko, Vincentos Bubilienės ir Birutės Kleinaitės veiklos savivaldybės Taryboje“.

O valdančioji koalicija paskelbė, kad pirmadienį, lapkričio 10 dieną, viešai paskelbs apie savo tolesnės veiklos perspektyvas.
Bandys dar kartą

Septintas Lietuvoje ir pirmasis Šilutės rajone Vyriausiojoje rinkimų komisijoje įregistruotas „AK Šilutės savivaldybės visuomeninis rinkimų komitetas“.

Šį komitetą visuomenei pristatė verslininkė, rajono politikė Daiva Žebelienė, Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas POLITIKA 2Kęstutis Andrijauskas, verslininkas Stasys Blinkevičius ir advokatas Tomas Leščiauskas. Pastarieji trys žmonės jau antrą kartą bando tapti Savivaldybės tarybos nariais kaip partijoms nepriklausantys politikai.

K.Andrijauskas prisistatymo metu priminė, kad praėjusiuose savivaldos rinkimuose partijoms nepriklausantys 4 pretendentai patyrė fiasko, nes nė vienas iš jų nesurinko pakankamo kiekio rinkėjų balsų, kad įveiktų rinkimų kartelę. Dabar pakoreguotas savivaldos rinkimų įstatymas sudarys didesnę tikimybę į savivaldą patekti nepartiniams politikams. Pasak K.Andrijausko, jeigu anuomet pavieniai kandidatai būtu susivieniję į bendrą sąrašą, bent du iš jų pagal bendrą surinktų balsų skaičių šiuo metu būtų savivaldybės politikai.

Todėl K.Andrijauskas teigiamai vertina savivaldos rinkimų įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos kandidatus į savivaldybių tarybas galės kelti visuomeniniai rinkimų komitetai.
K.Andrijauskas ir kiti jo kolegos džiaugiasi, kad į jų komandą įsiliejo rajono merės patirties turinti politikė D.Žebelienė.
D.Žebelienė Vyriausiojoje rinkimų komisijoje yra patvirtinta minėto komiteto koordinatore.

Kalbėdama apie komiteto veiklą, D.Žebelienė sakė, kad jame yra įregistruotas 71 narys. Lapkričio pabaigoje įvyks visuotinis komiteto narių susirinkimas, kuriame bus patvirtintas kandidatų į

Savivaldybės tarybą sąrašas ir kandidatas į rajono mero postą. Šie kandidatai Vyriausiojoje rinkimų komisijoje turi būti įregistruoti iki gruodžio 6 dienos.
AK Šilutės savivaldybės visuomeninis rinkimų komitetas dar neturi rinkimų programos. Tačiau dabar vardindami savivaldybės politikos trūkumus visuomenininkai minėjo, kad nėra valdžios stabilumo, Savivaldybės administracija neužtikrina viešųjų pirkimų skaidrumo, blogai, kad valdžia ir Savivaldybės administracija yra atsitvėrusi nuo interesantų – įrengta stiklinė „vieno langelio“ siena.

Pakilo laimėti

POLITIKA 3Laisvės sąjungos lyderis Šilutėje Arvydas Jakas ir skyriaus pirmininkas, visuomeninis mero pavaduotojas Algirdas Gečas spaudos konferencijoje kalbėjo apie skyriaus pasiryžimą dalyvauti savivaldos rinkimuose ir laimėti.

A.Jakas prisistatė kaip minėtos partijos pretendentas į rajono mero postą. Jis į savivaldos rinkimus ves dar 43 kandidatus į Savivaldybės tarybą.
A.Jakas neabejojo, jog jis laimės šiuos rinkimus, nes iš jam žinomų kandidatų jis yra labiausiai pasiruošęs tokioms pareigoms.
Kalbėdamas apie rinkimų sąrašo kolegas, A.Jakas sakė, kad sąraše yra įvairių sričių specialistų: švietimo darbuotojų, medikų, verslininkų, kultūros ir sporto atstovų.

Priekaištautojams, kad neva meras A.Jakas kadaise (prieš 7,5 metų) Savivaldybę paliko su praskolintu rajono biudžetu, jis linkėjo mokytis skaičiuoti. Pasak A.Jako, kai jis tapo rajono meru, Savivaldybė turėjo per 26 mln. litų skolų, o Savivaldybės metų biudžetas buvo tik 56 mln. Lt. Pasibaigus A.Jako kadencijai, jis Savivaldybę kitiems vadovams perdavė su 29 mln. litų biudžeto skola, tačiau savivaldybės biudžeto pajamos jau buvo pasiekusios 120 mln. litų. Taigi, pasak A.Jako, nereikia būti dideliu ekonomistu, kad suprastum Savivaldybės skolos santykį.

Konservatoriai atsiribojo

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė redakcijai pristatė pareiškimą, kuriame konstatuojama, jog, skyriaus tarybos nuomone, j buvę partijos nariai Š.Laužikas, V.Bubilienė ir B.Kleinaitė pasiskelbę frakcijos „Šilutės kraštas” nariais išdavė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų idėjas, bendražygius ir rinkėjus. TS-LKD Šilutės skyrius atsiriboja nuo negarbingai besielgiančių buvusių partiečių veiklos.

S.Tamašauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad būtų garbinga, jei politikai, atsisakę partijos TS-LKD, atsisakytų ir Savivaldybės tarybos narių mandatų, nes jie jau nebeatstovauja TS-LKD ir nebevykdo partijos rinkimų programos, už kurią balsavo konservatorių sąrašą pasirinkę rinkėjai. TS-LKD rinkimų sąraše yra dar daug žmonių, kurie gali garbingai tęsti partijos įsipareigojimus rinkėjams.

Intriga išlieka

Lapkričio 10 dieną Savivaldybės tarybos valdančioji dauguma skelbs pareiškimą apie koalicijos tolesnę veiklą. Dauguma valdančiosios koalicijos politikų jau viešai deklaruoja, kad nenorėtų prisidėti prie dar vieno valdžios perversmo. Juolab kad interpeliacijos iniciatyvą paskelbė partijos atstovas, su kuriuo niekas nebenori jungtis į kokias nors sąjungas.

Tačiau kad ir kaip bus telkiama valdančiosios koalicijos vienybė,  intriga dėl mero V.Laurinaičio posto išlieka. Juk interpeliacijos balsavimas – slaptas.