Minint Sveikatingumo metus Vainuto ir Bikavėnų filialų bibliotekininkės pakvietė gyventojus į dviejų dalių sveikos gyvensenos, sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo paskaitas „Ilgo gyvenimo paslaptys“.
Dalyvavo žymūs Lietuvos medikai iš Vilniaus, sveiko gyvenimo būdo propaguotojai Danguolė, Juozas ir Audrius Vasiliauskai. Renginius finansavo LR Kultūros ministerija (projektas „Iš miesto į kaimą: keliaujantys sociokultūriniai turai“).
D.Vasiliauskienė – refleksoterapeutė, reabilitologė, viena pirmųjų Lietuvos akupunktūrininkių, šį metodą taikanti beveik 40 metų.
J.Vasiliauskas – garsus Lietuvos fitoterapeutas, mokslų daktaras, docentas, Fitoterapijos centro vadovas, parašęs 13 knygų, nesuskaičiuojamą skaičių mokslinių veikalų.
Jųdviejų sūnus A.Vasiliauskas – gydytojas, medicinos mokslų daktaras, tyrinėjantis augalų naudą gydant skrandžio ligas.
„Žmonės nori būti sveikesni, tačiau dažnai, užuot pasidomėję tūkstantmečius kaupta patirtimi, eina lengviausiu keliu – ieško „veiksmingų vaistų“ ir užsiima savigyda. O juk be saiko ir aklai vartojant medikamentus liga gali paūmėti. Žmonės nežino, kad pirmiausia reikėtų gydyti visą organizmą, o ne konkrečią ligą“, – teigė svečiai, aktyvūs sveikos gyvensenos ir Rytų medicinos propaguotojai, knygos „Ilgo gyvenimo paslaptys“, pristatytos susitikimo metu, bendraautoriai.
Pirmasis žingsnis – organizmo stiprinimas. Tai reiškia grūdintis, teisingai maitintis, pasidomėti vaistažolėmis, kitais sveikatai naudingais dalykais. Pravartu išmokti ir akupresūros technikos.
J.Vasiliauskas papasakojo, apie pavasarinių pumpurų ir žaliųjų lapų gydomąsias savybes, akcentavo maisto natūralumo svarbą: piktžolės auga natūraliai, prisisotina saulės energijos, turi ryšį su žeme, o ne bujoja šiltnamiuose, nedideliuose indeliuose, į kuriuos nustatytu dažniu kapsi „maistas“. Todėl piktžolės (dilgėlės, kiaulpienės, balandos, žliūgės, šventagaršvės, pavasarinės raktažolės, rūgštynės) yra daug vertingesnės už mūsų daržuose užaugintas salotas. Valgydami jas pasisemiame energijos, stiprinamas organizmas ir įveikiamas pavasarį juntamas organizmo išsekimas ir vangumas.
Renginio dalyvių paklaustas, kaip metams bėgant išsaugoti gyvybingumą, šviesų protą ir sveikatą, J.Vasiliauskas prisiminė japonų teiginį, kuriuo vadovaujasi ir pats: sveikatos labui reikia dirbti. Svarbu skirti dėmesį tam, kaip gyveni – ką galvoji, ką geri, ką valgai. Medikas įsitikinęs, kad sveikatos pamatas – virškinimas: jeigu skrandis, kepenys, kasa ir žarnynas dirba gerai, užteks energijos, puikiai veiks galva, funkcionuos kraujotaka.
A.Vasiliauskas kalbėjo apie tinkamą mitybą ir teisingą kvėpavimą. Jis pristatė naują prietaisą – Frolovo kvėpavimo treniruoklį, kuris skirtas širdies ir kraujagyslių, padidėjusio kraujospūdžio, išeminės širdies ligos, kvėpavimo, bronchinės astmos, sąnarių, nutukimo, diabeto, artrozės, osteochondrozės ir kitoms ligoms gydyti.
Praktinio užsiėmimo metu gydytoja D.Vasiliauskienė pasakojo apie žmogaus kūno taškus, susietus su vidaus organais, suteikė informacijos apie taškinį masažą. Gydytoja kiekvienam klausytojui individualiai pažymėjo aktyvių taškų vietas ir parodė, kaip tinkamai masažuotis įvairių ligų atveju. Tokiu metodu susidomėjo ir jaunimas.
Gydytoja akcentavo, kad norėdami išlikti darbingi, žvalūs ir sveiki, savo gyvenimo ritmą turime derinti su vidaus organų biologiniu laikrodžiu, tad pasidalino žiniomis, kaip visa tai galima lengvai suderinti.
Susirinkusieji išgirdo daug gerų patarimų, kaip gydyti ir stiprinti savo ir artimųjų sveikatą nevartojant medikamentų. Svečiai teikė individualias konsultacijas dėl įvairių žolelių vartojimo, bendravo su klausytojais, atsakė į jų klausimus, dalino autografus įsigijusiems knygas.
Knygoje „Ilgo gyvenimo paslaptys“ pateikta svečių paskaitos metu pristatyta medžiaga ir daug kitų naudingų patarimų: kaip grūdintis, teisingai maitintis ir mankštintis, vartoti vaistažoles ir pasigaminti natūralius augalų mišinius. Knygoje kiekvienas suras patarimų ką daryti, kad jaustųsi geriau.
Rašyti atsakymą