Ilgų kelionių metu tausokite stuburą

low-back-painStuburo problemos vargina anaiptol ne tik senyvo amžiaus žmones. Medikams dėl nugaros skausmų tenka gydyti tiek suaugusiuosius, tiek vaikus – bet kurio amžiaus žmonės nėra apsaugoti nuo nugaros skausmų.

Dažnai nukenčia ir nėščiųjų bei kūdikius kilnojančių moterų nugaros. O pensinio amžiaus sulaukę žmonės, nutarę suleisti rankas į žemę, dažnai neapskaičiuoja jėgų, darbuodamiesi darže ar sode.

Stuburą pažeidžia vaikų netaisyklinga laikysena ir ilgas sėdėjimas prie kompiuterio. Suaugusiuosius vargina kaulų retėjimas. Tada stuburą skauda, gali lūžti jo slanksteliai ir prireikti operacijos.

Dažnai stuburo traumų, ypač išvaržų, patiria žmonės, neseniai pradėję sunkiai fiziškai dirbti, pavyzdžiui, statybose, arba tie, kurie neatsargiai kelia kokį nors sunkų daiktą.

Kai ilgiau pasėdėjus ar pastovėjus pradeda skaudėti nugarą, dažnai pakanka tik stipriai įtempti pilvo raumenis, ir skausmas atlėgsta. Apskritai stuburas „mėgsta“ stiprius juosmens raumenis.

Stuburo ligos dažnos tarp vairuotojų. Todėl ilgų kelionių metu reikia bent keletą kartų sustoti ir pasirąžyti, taip išvengsite nugaros skausmo.

Aprašysime keletą pratimų, kuriuos vairuotojas gali atlikti sustojęs.

Svarbiausias dalykas vairuojant yra laikysena.

Daugelis žmonių, įsėdę į automobilį, susmunka sėdynėje, tačiau labai svarbu atsisėsti taisyklingai ir nugarą išlaikyti tiesią, tai padės išvengti nugaros skausmo. Vairuodami galite truputį įtraukti pilvą, sustanginti raumenis, tai sustiprins pilvo presą ir sumažins apatinės nugaros dalies spaudimą.

Jei prieš akis ilgas kelias, padės mankšta.

Jeigu daug laiko praleidžiate kelyje, gali pradėti skaudėti kaklą, pečius, viršutinę nugaros dalį. Tokiu atveju patartina šiek tiek pasimankštinti.

Ranka švelniai palenkite galvą į vieną pusę, palaikykite 10 sekundžių, po to kita ranka galvą švelniai palenkite į kitą pusę ir taip pat palaikykite.

Norėdami atpalaiduoti įsitempusius pečius, juos galite taip pat pamankštinti: pakelkite juos aukštyn ir palaikykite kelias sekundes, tuomet nuleiskite kaip įmanydami žemiau ir taip pat palaikykite.

Optimalų mankštų efektyvumą pasieksite dažnai sustodami (maždaug kas valandą ar dvi). Išlipkite, pasivaikščiokite, pasirąžykite – taip suaktyvinsite kraujotaką.

Sėdėkite taisyklingai.

Taigi vairuojant svarbiausia taisyklingai sėdėti. Reikia stengtis išlaikyti tiesią nugarą ir įtempti pilvo raumenis, tai sumažins spaudimą, tenkantį nugarai. Keliaujant patartina keletą kartų sustoti ir pasimankštinti.