Iliustratore norinti tapti gimnazistė sako, kad skleisti šilumą ir atsiverti nereikia rėkiančių spalvų

jauniute su paveikslaisŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilutės Vydūno gimnazijos gimnazistės Monikos Jauniūtės mišria technika sukurtų darbų paroda „Blanku“.

Bibliotekos palėpė buvo kupina dailės darbų baltumo ir šviesos. Tai jau ketvirtoji jaunosios kūrėjos paroda.

Kodėl paroda vadinasi „Blanku“? Pasak Monikos, neretai konkursuose laimi žmonės, kurie garsiausiai kalba, neatsižvelgiant į tai, ar jų žodžiai turi prasmę. Šviesesni darbai bei tylesni žmonės dažnai lieka nepastebėti.

Žiūrint parodoje eksponuojamus darbus dažnai sunku suprasti, ar vaizdas realistiškas, ar ne. Kai kurie objektai išeina iš kontūrų, nėra ribų, kuriose spalvos būtų įkalinamos.

Atskleidusi, jog domisi sapnais ir žmogaus protu miego būsenoje, autorė teigė, jog jos kūrybiniai darbai – tarsi asmeniniai sapnai, kuriuos norėtų sapnuoti, jei sapnus pradėtų valdyti. Ji teigia bandžiusi užfiksuoti akimirką prieš atsibusdama, kai regėti vaizdiniai po truputį ima blėsti, bei sudėti gražiausius regėtus ir jaustus dalykus į vieną baltą popieriaus lapą.

Lietuvių kalbos mokytoja Sandra Tamašauskienė pastebėjo, jog darbuose daug baltos spalvos, kuri dažnam lietuviui asocijuojasi su mirtimi. Tačiau autorė teigė baltą spalvą, kaip ir mirtį, siejanti su ramybe, amžinu miegu.

Gimnazistės darbuose dominuoja avelė. Kodėl? Moniką labai žavi šaltesnio klimato šalys, kalnai, avių kaimenės, kurios laisvos, be piemens, klaidžioja, tačiau lieka kartu. Dažnai avys nelaikomos protingais gyvūnais, tačiau jos yra švelnios ir atviros. Juk tam, kad galėtum mylėti  kitus, o kiti – tave, nereikia būti genijumi. Autorė teigė, jog reikia nebijoti parodyti savo dvasinį pasaulį, skleisti šilumą ir mokėti atsiverti kitam.

Į klausimą, kodėl darbuose dominuoja rytietiški motyvai, veidai, mergina atsakė, kad kūrybos metu jai atrodė, kad nesistengia akcentuoti rasės, piešia vadovaudamasi emocijomis, kurios būna įvairios. Monika pasakoja, jog net paprastiems dalykams reikia daug laiko, darbo ir nepaprastų minčių. Vis dėlto, sukurti paprastą meno kūrinį ne taip jau paprasta.  Monika dėkojo aplinkiniams – tėvams, mokytojams, Šilutės r. dailės mokyklos bendramoksliams, su kuriais iki šiol yra viename kelyje ir skirtis nenori.

Jaunoji menininkė žada studijuoti iliustravimo meną Braitone (Anglija), kadangi Lietuvoje šio studijų kurso nėra. Monika džiaugiasi, jog jos specialybė nebus priklausoma nuo vietos ir ji galės kurti gyvendama Urugvajuje, Somalyje ar bet kur kitur. Svarbiausia, kad bus galimybė ir toliau užsiimti laisva kūryba, ir rytais galės keltis kada norės.