Įmokos už žemę plūdo paskutinėmis dienomis

zeme3Žemės mokestį už visoje šalyje turimus žemės sklypus iki lapkričio 4 d. buvo sumokėję 5,3 tūkst. Šilutės rajono gyventojų, sumokėta suma – 420 tūkst. litų.

Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad fiziniai ir juridiniai asmenys, privačios žemės savininkai, žemės mokestį šiemet turėjo sumokėti iki lapkričio 2 d. Iki šios datos mokestį buvo sumokėję apie 70 proc. Šilutės rajono žemės mokesčio mokėtojų.

Aktyviausiai, kaip ir įprasta, gyventojai suskubo mokėti paskutinę spalio savaitę ir lapkričio švenčių dienomis.

Vėluojantys kaupia delspinigius

Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė pasakojo, kad ne visi mokesčių mokėtojai laiku įvykdė prievolę, todėl artimiausiu metu su jais apskričių mokesčių inspekcijų specialistai bandys susisiekti tiesiogiai telefonu ar kitomis komunikacijos priemonėmis bei paragins neauginti delspinigių, o esant laikiniems finansiniams sunkumams, kreiptis į VMI dėl žemės mokesčio mokėjimo atidėjimo.

Delspinigiai skaičiuojami 180 dienų nuo mokesčio nesumokėjimo termino po 0,03 proc. visos mokesčių sumos už kiekvieną pradelstą dieną.

„Lyginant šių metų mokėjimus su 2010 metų mokesčio sumokėjimo statistika, galima pastebėti, kad tendencijos išlieka panašios – apie 30 proc. mokesčių mokėtojų vėluoja įvykdyti prievolę“, – sakė E.Cibienė.

Šilutės rajone žemės sklypus turi 14,9 tūkst. fizinių ir 157 juridiniai asmenys, o bendras apmokestintų žemės sklypų mieste ir rajone skaičius – 46,9 tūkst. ha.

Taikomos lengvatos

VMI duomenimis, atmetus žemės mokesčio lengvatas, apskaičiuota sumokėti žemės mokesčio suma gyventojams siekia 600 tūkst. Lt, juridiniams asmenims – 30 tūkst. Lt.

„Savivaldybių tarybos savo biudžeto sąskaita turi teisę sumažinti žemės mokestį arba visai nuo jo atleisti. Šilutės r. savivaldybės Taryba 2011 m. nustatė neapmokestinamus žemės plotų dydžius: Šilutės mieste – 0,30 ha ir kaimo vietovėse – 3 ha.

Žemės mokesčio lengvatos yra taikomos ūkininkams 3 metus nuo ūkininko ūkio įregistravimo, senatvės pensijos sulaukusiems žmonėms, asmenims, kuriems nustatytas ne didesnis nei 40 proc. darbingumo lygis, nepilnamečiams ir kitiems gyventojams, kuriems, savivaldybės Tarybos sprendimu, yra suteiktos tam tikros lengvatos. Nuo žemės mokesčio taip pat atleidžiami žemės savininkai, kurių mokėtinas žemės mokestis už visus nuosavybės teise priklausančius žemės sklypus neviršija 5 litų“, – informavo E.Cibienė.

Klaipėdos AVMI primena, kad informacija apie mokesčių mokėtojų valdomus žemės sklypus ir mokėtiną žemės mokestį yra patalpinta VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, o tiems žemės savininkams, kurie dar nėra EDS vartotojai, klasikiniu paštu buvo išsiųstos popierinės deklaracijos.

Mokesčių mokėtojai informaciją apie mokėtiną žemės mokestį, lengvatų sąrašą gali sužinoti VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882. Taip pat gali kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje. Daugiau informacijos žemės mokesčio klausimais galima gauti apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt