Improvizuotos pasakos Vilkyčių bibliotekoje

 

Vilkyciu vaikaiVilkyčių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Improvizuotos pasakos“, kurį vedė knygų autorius ir iliustruotojas Dainius Šukys.

Jis papasakojo, kaip kilo idėja rašyti ir apipavidalinti pasakas. Vakarais prieš miegą sekdavo pasakas sūnui, taip kilo mintis tas pasakas užrašyti. Svečias save vadina jaunu rašytoju, nes rašo tik 7 metus. Anot jo, knygą sukurti ir išleisti užtrunka apie pusmetį. Iliustracijas jis kuria ne tik savo knygoms, bet ir kitoms lietuvių rašytojų knygoms, gauna užsakymų iš užsienio knygų autorių. Vaikams D. Šukys pademonstravo, kaip atrodo knygos pradinis variantas spaustuvėje ir jau sutvarkyta bei įrišta knyga.

Mokiniams svečias pristatė nuotaikingą istoriją apie savo katiną, kurio nuotaikas piešė pasakojimo metu. Vaikams patiko klausytis ir stebėti, kaip greitai galima pakeisti gyvūno mimiką. Renginio dalyviams, norintiems įsivaizduoti pasakos kūrimo procesą, buvo pasiūlytas žaidimas – „Katinėlio ir gaidelio“ pasakos improvizacija su piešinių kortelėmis, pagal kurias buvo kuriamas linksmas pasakojimas, dalyvaujant auditorijai. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai gavo užduotį nuspalvinti pasakų personažus, kuriems turėjo sugalvoti vardus, mėgstamą patiekalą ir sukurti dovaną.

Atsakant į vaikų klausimus D. Šukiui kilo idėja parašyti naują pasaką apie „Kiaulaitę princesę“.

Edukacinis užsiėmimas organizuotas vykdant projektą „Vaikų kūrybiniai prisilietimai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.