Inauguruotas naujasis meras, prisaikdinta Taryba

INAUGURACIJOS 1Pagaliau: po pusmečio įvairių politinių viražų Šilutė pagaliau turi tiesiogiai išrinktą merą ir naują 8-ojo šaukimo rajono savivaldybės Tarybą. Meras Vytautas Laurinaitis ir visi 24 rajono Tarybos nariai prisiekė vakar H.Šojaus rūmų salėje surengtame iškilmingame posėdyje, visi gavo Tarybos narių pažymėjimus, o merui uždėtos jo statusą patvirtinančios regalijos.

Iškilmingame posėdyje sulaukta garbių svečių: atvyko Seimo nariai, Valstybės atstovės Klaipėdos apskrityje ir Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovai, kaimyninės Pagėgių savivaldybės vadovai.

Atnaujintoje Taryboje – 25 nariai

Iškilmingą posėdį vedė Šilutės rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas.

Pirmoji posėdžio dalis buvo skirta priesaikos priėmimui. Visi 24 naujosios Tarybos nariai ir meras (ankstesnėje Taryboje buvo 27 nariai) vienas po kito žengė prie H.Šojui priklausiusio rašomojo stalo ir, padėję ranką ant šalies Konstitucijos, tarė priesaikos žodžius: „Prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės Tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tepadeda man Dievas”, – skambėjo po salės skliautais.
INAUGURACIJOS 10
Priesaiką tarė Raimundas Ambrozaitis (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Algirdas Balčytis (Lietuvos socialdemokratų partija), Algis Bekeris (Lietuvos socialdemokratų partija), Vaidas Bendaravičius (partija Tvarka ir teisingumas), Tomas Budrikis (Darbo partija), Algirdas Gečas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)), Vidmantas Gečas (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)), Arvydas Jakas (Lietuvos laisvės sąjunga(liberalai)), Jonas Jatautas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Zigmantas Jaunius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Vladas Kainovaitis (visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią”), Steponas Kazlauskas (partija Tvarka ir teisingumas), Genovaitė Kimbrienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Antanas Kubaitis (Lietuvos socialdemokratų partija), Arūnas Kurlianskas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Alfredas Stasys Nausėda (Lietuvos socialdemokratų partija), Vaidas Pavilonis (partija Tvarka ir teisingumas), Virgilijus Pozingis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Arūnas Pupšys (Lietuvos socialdemokratų partija), Ričardas Stonkus (partija Tvarka ir teisingumas), Sigitas Šeputis (Lietuvos socialdemokratų partija), Sandra Tamašauskienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Laimutė Uselienė (partija Tvarka ir teisingumas), Daiva Žebelienė (visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią”).

Paskutinysis prisiekė meras V.Laurinaitis, partijos Tvarka ir teisingumas narys.
Ištarę priesaikos žodžius visi pasirašė po priesaikos tekstu, priėmė V.Žiogo pasveikinimą ir Tarybos nario pažymėjimus iš jo rankų.

Naujoji Taryba gerokai atnaujinta, joje bus 13 naujų narių, dirbs 4 moterys. Vyriausiam Tarybos nariui – 67-eri, jauniausiam – 30 metų.

Meras supranta priėmęs įpareigojimą

Renginį toliau vedęs Marijus Budraitis pastebėjo, jog H.Šojaus dvaras neatsitiktinai pasirinktas tokiai iškilmingai ceremonijai. Mat inauguruotas pirmasis rajono istorijoje tiesioginiuose rinkimuose išrinktas meras, o regalijos jam įteiktos salėje, kurioje ir H.Šojaus laikais lankėsi daugybė iškilių Lietuvos ir užsienio asmenybių.

Pirmą kartą krašto istorijoje ir rajono Tarybos nariai prisiekė tokioje istorinėje dvaro salėje.

„Miesto gyventojai ir iš jūsų tikisi tokios pat aktyvios veiklos, kokia užsiėmė H.Šojus”, – sakė M.Budraitis, kreipdamasis į naująjį merą ir Tarybos politikus.

Regalijas merui V.Laurinaičiui uždėjo vyriausias naujosios Tarybos narys A.Balčytis. „Turime tikrą merą. Išsikovojai vairą, tai dabar stipriai laikyk jį”, – palinkėjo jis merui.

V.Laurinaitis sakė esąs labai sujaudintas ir suprantantis, kad mero regalijos – ne papuošalas, o įpareigojimas. „Tai suvokiu kaip didelį pasitikėjimą ir įpareigojimą. Telksiu Tarybos narius dirbti rajono žmonių labui, mažinti socialinę atskirtį rajone. Pažadu, kad dirbsiu sąžiningai, sieksiu teisingų sprendimų, kad kraštas klestėtų ekonomiškai. Savivaldybės administracijoje dirba puiki komanda. Išklausysiu ir priimsiu visas idėjas, o geriausias įgyvendinsime kartu”, – sakė meras.

Linkėta atsakomybės ir gerbti žmogų

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš pasveikino šilutiškius su, anot jos, pagaliau įvykusiais rinkimais, ir taip pat priminė, kad mero regalijos – didžiulė atsakomybė jas nešiojančiam žmogui. Todėl V.Laurinaičiui ji linkėjo diplomatijos ir tolerancijos, kurių prireiks siekiant šio krašto žmonių gerovės.

Tarybos nariams Vyriausybės atstovė palinkėjo gerbti įstatymus ir paprastą žmogų ir pamiršti savo ambicijas.
Pagėgių savivaldybės meras Virgilijus Komskis pastebėjo, jog vienas meras – lauke ne karys, jog vadovaujant savivaldybei reikia komandinio darbo.

Naująjį merą sveikino 11-ai seniūnijų atstovaujantys seniūnai Dalia Drobnienė ir Alfonsas Šeputis. Jie pašmaikštavo atstovaujantys didelį „vaikų būrį”, tad priminė, kad meras privalo nepamiršti, jog visi vaikai turi būti vienodai globojami ir visiems turi būti vienodai skiriama pinigų…

Buvusį mokinį ir ilgametį kolegą sveikino ir Vainuto gimnazijos direktorius Antanas Jonikas, palinkėjęs darnaus darbo ir kompromisų meno, būti atsakingam ir pateisinti žmonių pasitikėjimą.

Kad mero sprendimai būtų protingi, kraštas pilnas ir turtingas, o visiems rajono gyventojams jame būtų gera gyventi, merui linkėjo pedagogai, kultūros, finansų ir kitų sričių atstovai.