Indijos atstovai apžiūrėjo būsimos skulptūros vietą

gandzio kalenbacho paminklas indu vizitas rusnejeNetrukus daugiau nei milijardą Indijos gyventojų pasieks žinia apie Lietuvos pamarį – apie Rusnės salą. Antradienį Šilutėje viešėjo Lietuvos ambasadorius Nepalui ir Bangladešui (Indija) Laimonas Talat-Kelpša su žmona, Lietuvos garbės konsulas Kalkutoje Arvind Sukhani ir vieno iš garsiausių pasaulyje dienraščių „Indian Times“ žurnalistas Kounteya Sinha.

Atvykusieji susitiko su rajono vadovais, domėjosi krašto kultūra, gamtinėmis bei kultūrinėmis vertybėmis. Be abejo, pagrindinė diskusija buvo apie skulptūrą, įamžinančią pasaulinio garso asmenybę – Indijos tautinio išsivadavimo lyderį Mahatmą Gandį ir jo bičiulį rusniškį Hermaną Kalenbachą. Skulptūra Rusnės saloje turėtų būti atidengta rudenį.  

Su išskirtiniais svečiais negalėjo susitikti vietos žiniasklaida, nes, kaip sakė rajono Savivaldybės Komunikacijos skyriaus specialistai, jie ir patys apie šią viešnagę sužinojo vos prieš pusvalandį.

Lankydamiesi Šilutėje  Indijos atstovai ir ambasadorius L.Talat-Kelpša domėjosi turizmo aktualijomis ir atvykstančių į Pamarį pailsėti žmonių srautu. Vėliau nuvažiavo į Rusnę. Čia susitikę su seniūne Dalia Drobniene apžiūrėjo numatytą vietą M.Gandžio ir H.Kalenbacho skulptūrai statyti (prie buvusios sinagogos), Atmatos upės pylimą, ant kurio planuojama įrengti promenadą, tarėsi dėl aplinkos sutvarkymo.

Priminsime, kad karščiausios diskusijos apie tai, kur galėtų būti tinkamiausia vieta šiai skulptūrai, kilo šių metų balandį. Tuomet su Rusnės bendruomene susitiko labdaros fondo „Kiškių garbė“ atstovė, žurnalistė Edita Mildažytė, skulptūros autorius, garsus skulptorius Romualdas Kvintas ir architektas Saulius Plungė. Susitikime rusniškiai kategoriškai atmetė svečių siūlomą skulptūros pastatymo vietą – šalia senojo Atmatos upės tilto liekanų, o kaip alternatyvą pasiūlė savo variantą – prie buvusios sinagogos pastato.

Tąkart E.Mildažytė rusniškių siūlymu suabejojo, nes, pasak viešnios, vargu, ar fundatorius norės statyti bronzinę skulptūrą apleistoje vietoje. Kaip žinia, tokios apleistos aplinkos ir seno pastato tvarkymo darbai greitai nejuda, o skulptūrą norima pastatyti šiemet rudenį, nes tuo metu Lietuvoje viešės Indijos užsienio reikalų ministras, kuris norėtų dalyvauti skulptūros atidarymo ceremonijoje.

Rajono vadovai balandžio mėnesį viešėjusiems svečiams pažadėjo, o praėjusį antradienį dar kartą patvirtino, kad ras lėšų ir iki rudens sutvarkys numatytą teritoriją šalia buvusios sinagogos, sovietmečiu paverstos žuvies supirkimo punktu.

Savivaldybė numatė kuo skubiau iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų parengti techninį projektą, kuriame numatys, kaip sutvarkyti ir pritaikyti viešosioms reikmėms ant pylimo esantį pėsčiųjų taką, o tvarkymo darbai bus finansuojami iš Rusnės miesteliui, kaip tikslinei teritorijai, skirtų lėšų.

Iš viso Rusnės promenadai sutvarkyti ketinama skirti apie 40 tūkst. eurų.