Infliacija vyrus labiau skatina investuoti

Lietuvos vyrų ir moterų motyvai investuoti skiriasi: vyrai kur kas dažniau investuodami siekia apsaugoti pinigus nuo infliacijos negu moterys. SEB banko iniciatyva atliktas tyrimas rodo, kad infliacija investuoti skatina 40 proc. vyrų ir jie tam skiria didesnes sumas. Pinigų nuvertėjimas investuoti motyvuoja tik 1 iš 4 moterų, jos tam skiria mažiau lėšų.

Investicijų šiemet turėjo 64 proc. vyrų ir 52 proc. moterų. Kas mėnesį investicijoms 100 eurų ar daugiau skiria 44 proc. investuojančių vyrų ir 29 proc. moterų. Moterys dažniau renkasi per mėnesį investuoti nuo 21 iki 50 eurų. Iki 20 eurų kas mėnesį skiria 12 proc. investuojančių vyrų ir 13 proc. moterų.

„Moterys mažiau linkusios rizikuoti, renkasi geriau pažįstamas priemones, dažniau investuoja į trečios pakopos pensijų fondus, nekilnojamąjį turtą ar apsidraudžia investiciniu gyvybės draudimu. Vyrai dažniau investuoja į akcijas, kriptovaliutas“, – sakė SEB ekspertė Sigita Strockytė-Varnė.

4 iš 10 apklaustų moterų nurodo apie investavimą žinančios tik bendrus dalykus, ir tai jas sulaiko.  29 proc. moterų susilaiko nuo investavimo manydamos, kad neturi tam reikiamų žinių. Dėl šios priežasties investuoti atsisako tik 1 iš 5 vyrų. Dėl baimės suklysti investuoti nesiryžta 25 proc. moterų ir 18 proc. vyrų.

Abiem lytims būdingas panašus nerimas dėl lėšų stygiaus ir galimų nuostolių, tai labiausiai sulaiko nuo investavimo.

Pagal Elta inf.