Informacija apie rinkimus – numeriu 1855

Ketvirtadienį pradėjo veikti trumpasis informacijos apie rinkimus numeris 1855. Šiuo numeriu galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų nuo vasario 9 d. iki kovo 19 d., kasdien, įskaitant ir savaitgalius, nuo 7 val. iki 20 val.

Skambučių kaina: Tele2 vartotojams – standartinis tarifas kaip skambinant į savo mobiliojo operatoriaus tinklą; Bitė vartotojams – 0,12 eur/min, sujungimo mokestis netaikomas; Telia vartotojams – 0,11 eur/min, sujungimo mokestis 0,05 eur; Baltnetos komunikacijos vartotojams – 0,08 eur/min, sujungimo mokestis 0,04 eur; CSC Telecom vartotojams – 0,04 eur/min, sujungimo mokestis 0,04 eur. Tai ryšio operatorių nustatyti tarifai. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praneša, kad jokio pelno už skambučių administravimą negauna.

Rinkėjams, kurie nenori mokėti papildomai, VRK suteikia alternatyvą – bus galima skambinti specialiaisiais numeriais, kurių tarifas bus toks, kaip skambinant į savo ryšio tinklą. Tele2 vartotojams – 867807023; Bitė vartotojams – 865003406; Telia vartotojams – 852361032; Baltnetos komunikacijos vartotojams – 852059478; CSC Telecom vartotojams – 869949098.

Šiais numeriais taip pat bus galima gauti informacijos ir tuo atveju, jei rinkėjas skambintų iš užsienio.

Informacijos apie rinkimus telefonais galima sužinoti:
• ar esate yra įrašytas į rinkėjų sąrašus;
• kurioje rinkimų apylinkėje balsuoti;
• ar rinkimų apylinkė yra pritaikyta rinkėjams su negalia;
• kur ir kada balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną planuojate nebūti savo rinkimų apylinkėje;
• kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalite nuvykti į savo rinkimų apylinkę;
• kaip susisiekti su savivaldybės ar apylinkės rinkimų komisija.

VRK primena, kad norėdami gauti informacijos apie save, rinkėjai bus paprašyti pasakyti savo asmens kodą, vardą ir pavardę.

Informacija trumpuoju numeriu ir kitais aukščiau išvardintais numeriais bus teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik pats rinkėjas, pasakęs savo adresą, galės pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu yra įrašytas į rinkėjų sąrašą.

Telefonu 1855 ir kitais išvardintais numeriais taip pat bus galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Rinkėjų nusiskundimai bus perduoti savivaldybių rinkimų komisijoms. Skundai registruojami pranešėjui prisistačius. Rinkėjui atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę, skundai nebus nagrinėjami.

Visa aktualiausia informacija apie rinkimus – www.vrk.lt.

Parengta pagal www.vrk.lt