Informacija avių ir ožkų augintojams

 Avys 4233Avių augintojams, siekiantiems valstybės paramos už mėsines avis, numatyta paankstinti ėriukų ženklinimo ausų įsagais laiką. Pakeitus Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarką, valstybės paramą galės gauti daugiau avių augintojų.

Avių augintojai galės pretenduoti į išmokas už mėsines avis, jeigu paženklins avių prieauglį per 30 kalendorinių dienų nuo atvedimo, per 7 dienas nuo paženklinimo registruos jį Ūkinių gyvūnų registre ir nepertraukiamai išlaikys ėriuką nustatytą terminą – 60 dienų.

Laikymo terminas pradedamas skaičiuoti nuo to laiko, kai gyvulys jau įregistruotas registre.       Avių ir ožkų laikytojai galės gauti paramą  už tuos savo augintinius, kurie bus įregistruoti Ūkinių gyvūnų registro centrinėje duomenų bazėje iki einamųjų metų spalio 31 d įskaitytinai.  Žemės ūkio ministerija atkreipia dėmesį, kad avių ir ožkų augintojai turi nepamiršti laiku (per 7 dienas) pranešti Ūkinių gyvūnų registrui apie gyvūno paskerdimą, nugaišimą ar pardavimą eksportui.

Informaciją parengė: Irena Omelienė, tel. (8 441) 52306, el. p: irena.omeliene@silute.lt