Informacija dėl kompensacijų už šildymą ir vandenį

Asmenys, turintys teisę gauti būsto šildymo kompensacijas, prašymus gali pradėti teikti nuo spalio 1 dienos (dėl kompensacijų galima kreiptis ir už 2 praėjusius mėnesius, pvz., jei asmuo kreipsis gruodžio mėnesį dėl šildymo kompensacijos, tai ji bus paskirta nuo spalio).

Asociatyvi pexels.com nuotr.

Todėl rekomenduojama neskubėti kreiptis į Savivaldybės Socialinės paramos skyrių ar seniūnijas pirmomis spalio savaitėmis, nes susidaro eilės.

Pirmiausia aptarnaujami asmenys su išankstine registracija. Paskelbus ekstremaliąją situaciją ir (ar) karantiną, nustatant asmens teisę į kompensacijas, bendrai gyvenantiems asmenims arba vienam gyvenančiam asmeniui nuosavybės teise turimas turtas nevertinamas.

Apskaičiuojant vidutines mėnesio pajamas, į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamas neįskaitoma dalis pajamų, gautų pagal darbo sutartį arba kitų darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu ir pajamų, gautų vykdant individualią veiklą, taip pat dalis nedarbo socialinio draudimo ir darbo paieškos išmokų: 20 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, neauginantiems vaikų (įvaikių), arba vienam gyvenančiam asmeniui; 25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius); 30 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių); 35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius); 40 procentų – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Pagal LR Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą asmuo už šildymą gali mokėti 10 % nuo savo gaunamų pajamų. Vienam gyvenančiam asmeniui iš gaunamų pajamų nusiskaičiuoja 1,5 VRP (192,00 Eur), o kiekvienam bendrai gyvenančiam asmeniui – po 1 VRP (128,00 Eur), pvz.: senjoras gauna 345,00 eurų pensiją. Tai 345,00-192,00=153,00×0,1= asmuo gali mokėti 15,30 eurų už būsto šildymą.

Šilutės miesto gyventojai, kurie turi teisę į socialinę paramą, jos mokėjimas bus pratęsiamas be atskiro prašymo paskambinus telefonu išmoką tvarkančiam specialistui pagal savo pirmąją pavardės raidę arba telefonu (8 441) 79243.