Informacinių technologijų mokytoja kvalifikaciją kėlė Maltoje

mokytoja maltojeRajono mokytojai vis dažniau savo kompetencijas ir žinias plečia dalyvaudami įvairiuose tarptautiniuoe projektose, vykdami į kursus užsienio šalyse.

Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro informacinių technologijų vyr. mokytoja Selestina Saudargienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Erasmus + Technology Enhanced Learning“, St. Jullians, Maltoje.

Tai – Erasmus+ programos projekto „Užsienio kalbų mokymas/mokymasis taikant informacines komunikacines technologijas (IKT)“ viena sudėtinių dalių. Projektas vykdomas gavus Europos Sąjungos paramą pagal „Erasmus+“1 bendrojo ugdymo ir suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo (asmenų mobilumas mokymosi tikslais) programą, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Kursuose dalyvavo pedagogai ir iš Vengrijos, Vokietijos, Rumunijos, Ispanijos, Belgijos. Mokymus vykdė kalbų mokykla ETI Malta. Užsiėmimų metu buvo mokoma dirbti su kompiuterinėmis programomis, kurios padeda bendradarbiauti ir bendrauti, paįvairinti pamokas, jas pritaikyti mokymosi motyvavimui, mokymuisi per tyrimą, probleminiam mokymui.

Kursų dalyviai išbandė įvairias kompiuterines programas: „Mover Maker“, „Hot potatoes“, BB FlashBackExpress5, priemones, kurios skirtos kurti ir spausdinti galvosūkius, kryžiažodžius, internetinių svetainių, „blog’ų“, minčių žemėlapius, testus, paveikslus, iliustracijas ir komiksus.

„Kursų metu pagilinome turėtas žinias taikant IKT užsienio kalbų mokyme, atnaujinome požiūrį į mokymą bei mokomą dalyką, sužinojome šiuolaikiškų ugdymo būdų bei metodų, kuriuos galėsime taikyti mokymo procese“, – sakė S.Saudargienė. Anot jos, šie kursai – puiki galimybė pabendrauti su švietėjais iš įvairių Europos šalių, pasidalinti patirtimi, užmegzti ryšius tolimesniam bendradarbiavimui. Tuo pačiu tai – neatsiejama mokymo kursų dalis ir kultūrinė – pažintinė patirtis.