Informavo Darbo biržos specialistai

Seminaras bibliotekojeŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko seminaras „Žmogiškųjų išteklių kompetencijų tobulinimas darbo rinkoje“.

Jo metu su rajono gyventojais susitiko Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus vedėjas Andrius Šašilkinas, vyr. specialistė Danė Mongirdienė ir vyr. specialistas Vingirdas Pielikys.

A.Šašilkinas aptarė Lietuvos ir Šilutės rajono darbo rinkos situaciją. Nedarbo lygis Lietuvoje 2012 m. kovo 1 d. yra 11,8 proc. (243,1 tūkst.). Šilutės rajone jis didesnis už šalies vidurkį – 14,7 proc.

Per 2012 m. I ketvirtį Darbo biržos Šilutės skyriuje užsiregistravo 1741 darbingo amžiaus gyventojas, iš viso dabar registruoti 4654 asmenys. Iš jų įsidarbino 336.

Vyrų bedarbių yra daugiau – 57,6 proc., moterų – 42,4 proc. Deja, didelis bedarbių skaičius yra tarp ką tik mokslus baigusio jaunimo ir jaunimo iki 25 m. – apie 16 proc. Pastebėta, kad nemaža dalis užsiregistravusiųjų yra nebaigę pagrindinės mokyklos, o tai ypač sunkina darbo paieškas.

Pasak vyr. specialistės D.Mongirdienės, apie 2500 žmonių, užsiregistravusių Darbo biržoje, neturi jokios profesijos. Norintys įgyti specialybę siunčiami į mokymus. Bet dabar gali mokytis ne visi, nes sugriežtinus tvarką, mokinys turi pats susimokėti už mokslus arba už jį gali sumokėti būsimasis darbdavys, kuriam žmogus įsipareigoja atidirbti konkretų laikotarpį.

Anot V.Pielikio, profesinis mokymas dabar prabanga, nes įgyti profesiją kainuoja apie 3-4 tūkst. litų, neįskaitant kelionės išlaidų. Darbo neturinčiam žmogui tai – didelė pinigų suma. Todėl darbo rinkoje pastebimas kai kurių profesijų specialistų trūkumas.

Šiuo metu labiausiai darbdaviams reikia aukštos kvalifikacijos specialistų (gydytojų, kompiuterijos specialistų), aptarnavimo sferos specialistų (pardavėjų, padavėjų, automobilių vairuotojų ir pan.), plataus profilio statybininkų. Prie mažiausiai reikalingų specialistų priskiriami administratoriai, turizmo vadybininkai, mokytojai, kirpėjai.

Darbdaviai gali naudotis galimybe įdarbinti, subsidijuojant darbuotojo atlyginimą net iki 50 proc. Pagal šią programą sausio mėnesį buvo įdarbinti 33 žmonės, vasarį – 20, kovą – 41.

Darbdaviai ir norintieji įsidarbinti tai padaryti gali per viešųjų darbų programą, kuri pastaraisiais metais labai paklausi. 2011 m. tokiu būdu laikinai įdarbinta apie 700 žmonių.

Daugiau informacijos apie Darbo biržos veiklą ir teikiamas paslaugas galima rasti internetiniame tinklalapyje www.ldb.lt