Iniciatyvūs šilutiškiai nenaudojamu generatoriumi „užkūrė“ visą Mažąją Lietuvą

Ši žinia ne apie tai, kaip reikėtų didžiuotis ir liaupsinti už gerus darbus žmones, kurie susibūrė padėti nuo karo kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Ir ne apie tai, kad kažkieno liepiami skubėtume atverti pinigines ir krapštyti iš jų galbūt paskutinius centus, jog paaukotume. Čia apie tai, jog kartais maži užmojai virsta tokiais galingais projektais, kad ir aplinkiniams, stebintiems tą užkrečiantį entuziazmą bei nuoširdų gerumą, norisi stabtelėti, pagalvoti ir atsikvošėti. O po to jau suveikia žmogiškasis „vidinis generatorius“. Tas pats, galime sakyti, - avarinis, seniai stovintis ir užmirštas sielos „palėpėje“ ar kūno „garaže“. Ir norisi jungtis į tą būrį bei niekam nesipasakojant ir nesipuikuojant „karūnomis“ tiesiog padėti. O padėti tikrai yra kam ir už ką. Už tai, kad šiandien į mūsų kiemą nekrenta bombos ir nesitaško skeveldros. Už tai, kad turime stogą virš galvos, kad galime, pabučiavę sūnų ar dukrą, ramiai vakare užmigti ir pailsėję atsikelti ryte. Juk tai – mūsų gyvenimas, kuris duotas vieną vienintelį kartą! O kiekvieno iš mūsų misija – branginti šią galimybę.

“Mes ne raginame padėti Ukrainai ir jos žmonėms, ne agituojame, o tiesiog kviečiame gera valia prisijungti“, – sako vienas iš minėto didžiulio paramos projekto, šiandien jau vienijančio visą Mažąją Lietuvą, iniciatorių. Šis šilutiškis redakcijai užsiminė, kad kol kas nenorėtų būti įvardintas. „Tai darau ne tik aš, tai darome mes visi“, – sako jaunas vyras. O visi tie darbai, apie kuriuos jis pasakojo, prasidėjo, rodos, iš nekalto noro išsivalyti įmonei nupirktus garažus. Viename iš jų stovėjo dyzelinis generatorius – galingas, sunkus, sveriantis apie 1,5 tonos, ir beveik naujas, per savo gyvavimą dirbęs vos 4 valandas, bet pinigine išraiška vertas apie 30 tūkst. eurų.

Generatorius Charkivo ligoninei

Nuo to užmiršto ir niekam iki šiol nereikalingo generatoriaus ir kilo idėja jį padovanoti tiems, kam jų labiausiai šiandien reikia. Gal ir simboliška, bet užmirštas, nenaudotas dyzelinis generatorius, šiandien stovintis vienoje iš Charkivo ligoninių, užkūrė tiek šilutiškių širdžių, kad šiandien gera ir malonu stebėti gerumo įvykius.

Anot pašnekovo, viskas prasidėjo dar kovo pradžioje, kai įmonė, nusipirkusi garažus Šilutėje, ėmė juos ruošti savo darbams. Atrastas nenaudojamas ir nereikalingas generatorius buvo ne tik sunkus, bet ir didžiulis, jį išimti iš garažo patalpų reikėjo ir specialios technikos, ir net ardyti langą, o paskui jį vėl įdėti. Visame šiame darbe gera valia, neatlygintinai plušėjo net kelios įmonės: MB „Miesto inovacijos“, UAB „Tima“, „Reklamos priedai“, „Transkona“, „ECO TRIP“, „Šilutės komunalininkas“ bei jų vadovai. Visi užsidegę, nes suvokė darbų prasmę, kokiu tikslu jie atliekamai, ir kur iškeliaus generatorius, saugiai iškėlė jį iš patalpų ir pakrovė į sunkvežimį kelionei.

Šis krovinys saugiai pasiekė tikslą ir šiandien tarnauja tiems, kam tikrai jo reikia, kas kovoja už savo laisvę, kaip ir mes tai darėme ne vieną dešimtmetį.

Tęsia pradėtą iniciatyvą

Apie tai, kad atliktas vienas geras garažo išvalymo darbas subūrė nemažą bendraminčių ir pagalbininkų būrį, o idėja išplito po visą Mažąją Lietuvą, kalba ir kiti pavyzdžiai. Šiomis dienomis įmonė į Ukrainą jau išsiuntė kitą didžiulį siuntinį – galingą elektrinį transformatorių, pilnas dėžes būtiniausių karo aplinkoje kasdienai daiktų. Prie iniciatorių šilutiškių idėjos prisijungė ir Šilutės rajono savivaldybės administracija, perdavusi dėžes skanėstų, kurios jau iškeliavo pas karo įkaitais virtusius vaikus. Šios dėžės – tai Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaigų iniciatyvos „Padovanok velykinį saldainį Ukrainos vaikams“ dovana.  Mokiniai, darželinukai ir jų tėveliai ne tik padovanojo daugybę dovanėlių, bet ir sukūrė atvirukus, skirtus mažiesiems ukrainiečiams.

Kaip „Šilutės naujienoms“ pasakojo iniciatyvos pradininkas, šiandien jau vyksta diskusijos su daugeliu ne tik Šilutės įmonių, prekybos tinklų vadovų, visuomeniniais veikėjais, politikais, kurie kviečiami gera valia jungtis bendram tikslui ir padėti Ukrainos žmonėms, kuo tik gali. Idėja plinta plačiau ir vienija visą Mažąją Lietuvą, jos pavienius žmones, kurie taip pat prisideda.

„Mes kiekvienas turime daiktų, kurie galbūt keliolika metų jau nenaudojami. Tad kodėl negalime jų prikelti antram gyvenimui? Ir tas gyvenimas – už laisvę, už savo vaikų, ateities gerovę, už ramybę, už taiką“, – sako pašnekovas.

Informacija ir socialinėje paskyroje

Apie tai, kaip veikia gerumo ir pagalbos projektas, pradėtas šilutiškių, ir kiek gerų darbų jis užkūrė, kur iškeliauja bei ką pradžiugina padovanoti daiktai ar skanėstai, daugiau galima sužinoti aktyviai įvykius stebint bei prisidedant savo idėjomis ir pagalba socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „ŠILUTĖ LITHUANIA SUPPORTS UKRAINE“. Čia talpinama su trumpais aprašymais bei nuotraukomis ne tik visa svarbi informacija, kokių reikia daiktų ir pagalbos, bet ir kaip visa tai paimama, išvežama ir kam atitenka. Anot iniciatorių, visi dovanojami daiktai, kurių poreikio sąrašą taip pat galima rasti minėtoje paskyroje, kruopščiai, saugiai bei skaidriai iškeliauja ten, kur jų tikrai reikia – perduodami iš rankų į rankas. Šiuo metu pagalbos organizavimo iniciatoriai visą surinktą humanitarinę pagalbą teikia trims labiausiai pagalbos stokojančioms sritims: Kyjivo, Charkivo ir Sumų.

Paramos organizatoriai bendradarbiauja su VšĮ Visuomeninių iniciatyvų paramos fondu, padedančiu teikti materialinę, techninę bei finansinę paramą Ukrainos valstybinei nepaprastųjų situacijų tarnybai ir jos padaliniams, nepaprastųjų situacijų štabams bei profesinėms Ukrainos pareigūnų organizacijoms.

Nepamirškime, kad ten, karo bombų išdaužytuose griuvėsiuose besislepiantiems žmonėms, reikia visko – nuo ramentų ar ausies uždegimui gydyti skirtų lašelių iki mūsų minėtų generatorių ar transformatorių.