Inkakliškiai pagerbė saviškius ir daug sportavo

inkakliai graziausios sodybos 1Jau beveik 10 kartų Valstybės – Mindaugo karūnavimo – dieną Švėkšnos seniūnijos Inkaklių kaimo gyventojai pažymi kartu švęsdami savąją šventę, o tam juos suburia bendruomenės „Ašva“ nariai.

Tradicijai inkakliškiai nenusižengė ir šiemet: sekmadienį pagerbė gražiausiai besitvarkančius saviškius, išbandė tradiciniame bėgime aplink kaimą, surengė itin daug sportinių varžybų, ragavo medžiotojų šiupinio ir šėlo diskotekoje.

Bendruomenės pirmininkui Valentinui Vanagui organizuoti kaimo šventę šiemet padėjo nemažas būrys talkininkų: Valerijus Volkovas, Romas Macijauskas, Paulius Lukauskas, Voitiechas Deniušas, Mindaugas Gestautas, Vaclovas Šernius, vietos mokyklos – daugiafunkcio centro direktorius Algimantas Jokšas.
inkakliai stukas
Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis irgi niekada nelieka šventės nuošalėje – suburia judesiui neabejingus vyrus į futbolo aikštelę. Ir šiemet inkakliškiai susirungė su švėkšniškiais, juos nugalėjo įspūdingu rezultatu 5:1 ir iškovojo Seniūno taurę. O pats seniūnas tikino, kad tokių įdomių, bet kartu draugiškų varžybų čia dar nebuvo vykę.   

Inkaklių šventė neįsivaizduojama be tradicinio bėgimo aplink kaimą, kurį organizuoja Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos kūno kultūros mokytojų Urmulevičių šeima. Šiemet šiai rungčiai sustojo apie dvi dešimtis vietinių, kurių gretose buvo ir ikimokyklinukų, ir 40-metį peržengusių inkakliškių bei svečių iš aplinkinių apylinkių. Bėgikai irgi apdovanoti seniūno prizais.

Šiemet šventė buvo išskirtinė sportinių varžybų ir smagių atrakcijų gausa. Inkakliškiai ir svečiai varžėsi snaiperių, virvės traukimo, smiginio, šuolio į tolį, grūdų maišo kilnojimo ir kitokiose rungtyse, mažieji inkakliškiai savo talentus demonstravo piešimo konkurse. Tad ką veikti rado ir senas, ir jaunas.

Šventas Mišias Inkaklių koplyčioje aukojo Švėkšnos klebonas S.Katkus ir prelatas P.Stukas. Po Mišių inkakliškiai pasveikino prelatą su pusės šimto metų jo kunigavimo jubiliejumi ir padovanojo Inkaklių Lurdo paveikslą.

inkakliai sporto nugaletojaiBendruomenė kasmet renka pavyzdžiu visiems galinčias būti sodybas. Šiemet už skoningai tvarkomą aplinką apdovanoti Virginija ir Rimas Beržanskai, gyvenantys Nikėlų kaime, inkakliškiai Aida ir Ričardas Dainiuvai bei Angelė ir Edmundas Vaitkai ir Ašvos g. stovinčio 12 numeriu pažymėto daugiabučio, kurio grožiu ir renovacija labiausiai rūpinosi Marius Andriuška, gyventojai. Jiems įteikta gėlių ir padėkos raštai, o sodybas papuoš apie tokį įvertinimą liudijančios lentos.

Vietinius ir svečius linksmino Inkaklių „Dainorių“, vadovaujamų Mariaus Sūdžiaus, pasirodymas, taip pat grupės „Karčema“ ir „Dinamika“.

Meilę Lietuvai visi šventės dalyviai išreiškė prisijungę prie „Tautiškos giesmės“ giedojimo pasaulinės akcijos.

Jau antrus metus iš eilės šventės dalyviai ragavo medžiotojų klubo „Ašva“ narių Gintaro Pužo ir Rimanto Stankaus verdamo šiupinio. Du katilus šio gardėsio išvirę vyrai pavaišino visus praalkusius.

O visą dieną vykusios šventės pabaigą vainikavo bendra smagi kalanetikos treniruotė ir diskoteka.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.